این قرص سرطان را درمان می کند
دوشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۷
0 نظر
118 بازدید

تحقیقات نشان می دهد بیماران سرطانی که آسپیرین مصرف می کنند طول عمرشان بیشتر از بیمارانی است که این قرص را مصرف نمی کنند.

به گزارش  شبکه خبری صدای رسانه ، در یکی از مطالعات سرطان روده محققان دریافتند یک مرد غیردیابتی حدود ۶۵ ساله که آسپرین مصرف کرده بود مدت دوره بیماری اش همانند مردی بود که ۵ سال زودتر مبتلا به این سرطان تشخیص داده شده بود.

«پیتر الوود»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کاردیف بریتانیا، در این باره می گوید: «مصرف آسپرین با دوز پایین برای پیشگیری از ابتلا به بیماری قلبی، سکته و سرطان به خوبی اثبات شده است اما شواهد جدید نشان می دهد این دارو دارای نقش ارزشمندی به عنوان درمان اضافی برای سرطان هم است.»

میزان زنده ماندن ۱۲۰ هزار بیمار مبتلا به سرطان که آسپرین مصرف کرده بودند با ۴۰۰ هزار بیماری که آسپرین مصرف نکرده بودند نشان داد نرخ زنده ماندن بیماران سرطانی دریافت کننده آسپرین ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر بود.

در یکی از مطالعات سرطان روده محققان دریافتند یک مرد غیردیابتی حدود ۶۵ ساله که آسپرین مصرف کرده بود مدت دوره بیماری اش همانند مردی بود که ۵ سال زودتر مبتلا به این سرطان تشخیص داده شده بود.

در مورد زنان مبتلا به سرطان روده با سن مشابه هم افزودن آسپرین به روند درمان موجب شده بود که دوره بیماری اش به اندازه زنی باشد که از ۴ سال قبل مبتلا به سرطان روده تشخیص داده شده بود.

با این حال محققان تاکید می کنند این گروه از بیماران باید قبل از مصرف آسپرین با پزشک شان مشورت کنند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر