بازگشایی حساب های ایران دربانک های خارجی
دوشنبه ۲۸ دى ۱۳۹۴
0 نظر
206 بازدید


معاون ارزی بانک مرکزی از بازگشایی حساب های ایران از امروز (دوشنبه) در بانک های خارجی خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، «غلامعلی کامیاب» اظهار کرد: افزایش نرخ ارز در روز جاری عجیب بود و دلیل مشخصی نداشت؛ زیرا بانک مرکزی بخشنامه ای را صادر کرد که براساس آن متقاضیان ارزی که کد تخصیص گرفتند می توانستند گشایش اعتبار کنند.
وی ادامه داد: براساس این بخشنامه متقاضیان می توانند پوشش خود را بر بانک مسقط عمان و همچنین بانک ایران و اروپا انجام دهند.
وی با بیان اینکهٰ گشایش بسیار بزرگی امروز در بخش اعتبارات اسنادی اتفاق افتاد، اظهار داشت: البته این در حالی است که امروز بازارهای بانکی تعطیل بود و فقط بانک های ایرانی و برخی از کشورهای همسایه فعال بودند بنابراین با آغاز فعالیت بانک های خارجی از فردا، انتظار فعال شدن حساب هایمان و انتقال پول ها را داریم.
کامیاب تصریح کرد: با این اتفاق می توانیم به بخش بازرگانی و غیر بازرگانی خدمات ارائه کنیم.
این مقام مسئول در بانک مرکزی ادامه داد: ایران دارای بازار بزرگی است و به همین دلیل بانک ها تمایل زیادی برای همکاری با ایران دارند زیرا در هر کشوری که تجارت وجود داشته باشد بانک ها در آن کشور حضور یافته و تجارت می کنند.
معاون ارزی بانک مرکزی با بیان اینکه بزرگترین بانک های دنیا با ما کار می کردند و اکنون نیز انتظار داریم که آنها به ما مراجعه کنند، افزود: تاکنون بانک های خارجی مختلفی به ما مراجعه کرده اند.
وی ادامه داد: به محض اینکه نتایح برجام اعلام شد پای بانک های خارجی به ایران باز و مذاکراتی در زمینه همکاری های بانکی انجام شد که امیدواریم همکاری این بانک ها با ایران آغاز شود. 
کامیاب در ادامه در پاسخ به پرسش دیگری درباره پیش بینی آینده بازار ارز نیز گفت: به هر حال آثار هیجانی تحریم ها از بین می رود؛ البته بانک های مرکزی به طور عام درمورد نرخ ارز صحبت نمی کنند و این طبیعی است زیرا هرگونه اظهارنظر در این مورد، نشانه اشتباه به بازار است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر