باز گشت نرخ بلیت قطارها به روال سابق
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
459 بازدید


براساس مصوبه تیرماه امسال ستاد هدفمندسازی یارانه ها، نرخ خدمات حمل و نقل ریلی مشمول قیمت گذاری است از این رو افزایش این نرخ باید با تصمیم این سازمان و کارگروه تنظیم بازار انجام شود؛ لذا افزایش قیمت بلیت قطارها تخلف است و با آن برخورد می شود.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، غلامرضا کاوه مدیر روابط عمومی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، به برخورد با شرکت ها و دفاتری که دیروز(چهارشنبه 25آذرماه) نسبت به افزایش نرخ بلیت قطارها اقدام کرده اند اشاره کرد و افزود: براساس مصوبه ستاد هدفمندسازی یارانه ها، نرخ خدمات حمل و نقل ریلی مشمول قیمت گذاری است.
وی افزود: از این رو افزایش این نرخ باید با تصمیم این سازمان صورت گیرد.
وی ادامه داد: حداکثر افزایش نرخ از سوی این سازمان برای خدمات حمل و نقل ریلی 6 درصد است و بیش از آن با تصمیم کارگروه تنظیم بازار صورت می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ مجوزی از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و کارگروه تنظیم بازار برای افزایش نرخ بلیت قطارها ابلاغ نشده است، افزود: دیروز(چهارشنبه) در گشت های وی‍ژه بازرسی این سازمان و شعب سیار سازمان تعزیرات حکومتی در محل های فروش بلیت قطار، ضمن برخورد با تخلفات احتمالی، دفاتر و شرکت های فروش بلیت متعهد به توقف افزایش قیمت شدند.
به گفته کاوه، شرکت ها و دفاتر فروش بلیت همچنین متعهد شدند مبالغ اضافی دریافتی از مسافرانی که بلیت را با نرخ جدید خریداری کرده اند، بازگردانند.
مدیرروابط عمومی سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان یادآورشد: ستاد هدفمندسازی یارانه ها به سازمان حمایت تفویض اختیار کرده که بخش تولید یا خدمات، براساس افزایش هزینه های تاثیرگذار در قیمت نهایی، درخواست افزایش قیمت کنند.
وی افزود: بنابراین این سازمان بعد از دریافت مدارک از حوزه درخواست کننده و بررسی مستندات برای افزایش قیمت، در صورت به نتیجه رسیدن، حداکثر تا 6 درصد مجوز افزایش نرخ را می دهد.
کاوه گفت: اگر درخواست افزایش قیمت بیش از 6 درصد باشد، مدارک و مستندات توسط سازمان حمایت بررسی و برای اتخاذ تصمیم نهایی، به کارگروه تنظیم بازار اعلام می شود.
وی تاکید کرد که افزایش خدمات ریلی بدون مجوز سازمان حمایت و کارگروه تنظیم بازار تخلف است و اعمال قانون می کنیم. 
وی گفت: گزارش این رخداد مبنی بر عدم تمکین و افزایش غیرقانونی نرخ خدمات حمل و نقل ریلی را به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.
کاوه افزود: مردم هرگونه افزایش قیمت را با شماره تلفن 124 گزارش دهند تا به صورت ویژه رسیدگی شود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر