با مصرف سویا از ناباروری جلوگیری کنید
شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
507 بازدید

تحقیقات نشان می دهد،خوردن سویا را در سبد غذایی خود به عنوان اصلی ترین ماده غذایی جای دهید که برای سلامتی بسیار مفید است و از ناباروری جلوگیری می کند .

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، طبق تحقیقات اخیر پژوهشگران دانشکده پزشکی هاروارد زنانی که مشکل ناباروری شان با قرارگیری در معرض بیسوفنولA (BPA) مرتبط است، با مصرف رژیم غذایی حاوی سویا می توانند در روند درمان موفق باشند.

BPA یک ماده شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز است که در انواع بسته بندی های غذایی، از جمله بطری های آب پلاستیکی و لایه داخلی قوطی ها یافت می شو د .

BPA می تواند ترشح هورمون استروژن، یکی از دو هورمون مهم جنسی زنانه را کاهش دهد که ممکن است یک علت احتمالی بروز مشکلات کلیوی، چشمی، کبدی و باروری در زنان باشد .

خورگه شاوارو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مطالعات ما بر روی موش ها نشان داد که رژیم غذایی غنی از سویا می تواند محافظ زنان در مقابل مشکلات ناشی از ناباروری مرتبط با قرارگیری در معرض BPA باشد

در این مطالعه محققان به بررسی ارتباط بین قرارگیری در معرض BPA، رژیم غذایی و میزان موفقیت در بین 239 زن در رده سنی بین 18 تا 45 سال که حداقل یکبار در طول سال های 2007 تا 2012 در معرض شیوه بارداری خارج رحمی قرار گرفته بودند، پرداختند.

در ادامه مشخص شد زنانی که هیچ ماده غذایی حاوی سویا مصرف نکرده بودند، دارای مقادیر بالای BPA در آزمایش ادرارشان بودند. همچنین میزان موفقیت کاشت جنین در رحم آنها بسیار کمتر از بقیه  زنان بود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر