بحران در شرکت هوایی آوکلند
دوشنبه ۰۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
640 بازدید

صدور دو مسیر متفاوت برای پرواز'ام.اچ 132' و مرکز کنترل ترافیک هوایی، بار دیگر این شرکت هوایی را با بحران جدی روبرو کرد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛  خطوط هوایی مالزی روز گذشته با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مرکز ستاد عملیات این خط هوایی آخرین طرح پرواز خود را در اختیار ام.اچ 132 قرار داده است، در حالی که مرکز کنترل ترافیک هوایی آوکلند پیش از آن یک طرح دیگر دریافت کرده بود.

در این بیانیه آمده است که هر دو مسیر براساس طرح پرواز مورد تایید صادر شده بودند و سوخت کافی برای هر دو مسیر وجود داشته است.

و در ادامه: طرح پروازها بر اساس عوامل متعددی از جمله شرایط آب و هوایی، ترافیک هوایی و موثر بودن مسیر صادر می شود و مسائل ایمنی به طور جدی رعایت می شوند.

هواپیمای 'آ330 ' پرواز ام.اچ132 به جای حرکت مستقیم به سوی کوالالامپور به طرف شهر ملبورن هدایت شد.

در بیانیه خطوط هوایی مالزی آمده است: خطوط هوایی که کنترل ترافیک هوایی نیوزیلند و جنوب اقیانوس آرام را مدیریت می کنند، با همکاری نزدیک با خطوط هوایی مالزی در حال تحقیق در مورد این رویداد هستند.

حوادث هایی که در سال های اخیر در شرکت هوایی مالزی رخ داده است:

مالزی سال 2014 در دو حادثه هوایی جداگانه که به فاصله 131 روز از یکدیگر رخ داد، دو فروند هواپیمای بوئینگ 777 خود را با 537 سرنشین از دست داد.

پرواز ام.اچ 370 با 239 سرنشین در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد و تاکنون از سرنوشت آن خبری به دست نیامده است و جستجوها در آب های عمیق اقیانوس هند در نزدیکی استرالیا همچنان ادامه دارد.

پرواز ام.اچ 17 نیز در شرق اوکراین هدف موشک قرار گرفت و 298 سرنشین آن جان خود را دست دادند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر