برف و کولاک در 12 استان کشور
جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
663 بازدید


در 24 ساعت گذشته به دو هزار و پانصد نفر از هم وطنانمان که دچار برف و کولاک شده بودند توسط سازمان امداد و نجات ، خدمات امدادی ارائه شده است .
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، حسین درویشی معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه ۱۲ استان آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، مازندران و همدان در ۲۴ ساعت گذشته تحت تاثیر برف و کولاک بوده است، عنوان کرد: بر این اساس در ۳۷ شهرستان این استان‌ها خدمات امدادی لازم به ۲ هزار و ۵۰۰ تن ارائه شد.

وی با اشاره به اسکان اضطراری ۵۷۰ تن از متاثران برف و کولاک، ابراز کرد: به علاوه خدمات لازم به ۵ مصدوم ارائه و ۲ تن به مراکز درمانی منتقل و ۳ تن سرپایی درمان شدند.

درویشی با اشاره به انجام عملیات رهاسازی ۵۹۵ دستگاه خودرو از برف، اظهار کرد: به‌ منظور ارائه خدمات به متاثران ۵۲ تیم عملیاتی شامل ۲۱۲ امدادگر و نجاتگر با ۵۳ خودروی عملیاتی بکار گرفته شد.

وی گفت: بر این اساس ۱۵۰ تخته پتو، ۲۸۰ بسته غذایی، ۵۶۰ بطری آب معدنی، ۲۲۰ قوطی انواع کنسرو، ۱۵۰ قرص نان، ۲۰ کیلوگرم خرما، ۵۵۰ بسته بیسکویت میان متاثران توزیع شد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به مجموع عملیات برف و کولاک در ۲ روز گذشته، گفت: در مجموع ۲ روز گذشته ۱۴ استان از برف و کولاک متاثر شده و خدمات لازم به ۲ هزار و ۷۰۰ متاثر در ۴۱ شهرستان این استان‌ها ارائه شد.

وی با اشاره به اسکان اضطراری ۶۶۰ تن در ۲ روز گذشته، افزود: به علاوه عملیات رهاسازی برای ۷۱۵ دستگاه خودرو از برف انجام شده و ۶۸ تیم عملیاتی با بکارگیری  ۶۹ دستگاه خودروی عملیاتی در این زمینه فعال بودند.

به گفته درویشی به منظور ارائه خدمات مناسب به متاثران از برف و کولاک، ۱۸۰ تخته پتو، ۲۸۰ بسته غذایی، ۶۴۰ بطری آب معدنی، ۲۵۰ قوطی انواع کنسرو، ۱۸۰ قرص نان، ۲۵ کیلوگرم خرما و ۶۵۰ بسته بیسکویت میان متاثران توزیع شد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر