برقراری روابط کارگزاری میان تهران و باکو
سه شنبه ۰۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
494 بازدید


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان از روابط کارگزاری دو کشور تا یک ماه آینده خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛محمود واعظی امروز(سه شنبه) در مراسم امضا اسناد همکاری های اقتصادی – تجاری بین ایران و جمهوری آذربایجان در محل وزارتخانه افزود: مذاکرات بانکی بین دو کشور روند مثبتی یافته و گام های اثرگذاری برای توسعه روابط بانکی برداشته شده است.
وی با تاکید بر ایجاد روابط کارگرازی بین ایران و جمهوری آذربایجان گفت: مذاکرات برای ایجاد پیمان پولی مشترک با جدیت در حال پیگیری است تا هر چه زودتر به نتیجه برسد.
واعظی، تاکید رئیس جمهوری کشورمان بر توسعه همکاری های دو جانبه ایران و جمهوری آذربایجان را یادآور شد و افزود: معاون اول رئیس جمهوری نیز تاکید دارند که روابط دو کشور هیچگونه محدودیتی نخواهد داشت.
وزیر ارتباطات، به برطرف شدن مشکلات و موانع موجود بر سر راه اتصال راه آهن ایران و جمهوری آذربایجان اشاره کرد و گفت: مذاکرات برای اتصال هر چه زودتر راه آهن دو کشور به طور جدی در حال پیگیری است.
وی همچنین با تاکید بر توسعه همکاری استان های همجوار دو کشور، افزود: استان های همجوار باید در زمینه های مختلف همکاری های مشترک را گسترش دهند.
واعظی گفت: مهمترین نتیجه دهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان حل شدن مسائل فنی و تصمیم گیری مرتبط با مسائل برقی بود که به خوبی انجام و سبب شد هر دو کشور اسناد مربوط را امضا کنند.
وزیر ارتباطات به مذاکرات در زمینه تسهیل در صدور روادید برای اتباع دو کشور نیز اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران خواستار آن است همان تسهیلاتی که جمهوری آذربایجان برای مرزهای نخجوان در نظر گرفته است، برای سایر مرزها نیز اعمال شود.
وی گفت: افزایش سفرهای اتباع دو کشور امر مهمی است که باید با دید گردشگری و «توریست درمانی» گسترده تر شود.
واعظی افزود: سفر آتی الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان به ایران باید منشا تحولی بزرگ در روابط دو جانبه شود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر