برگزاری دوره مهارت های عمومی تربیت مدرس در البرز
یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷
0 نظر
181 بازدید

به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز یکدوره کارگاه آموزشی مهارت های عمومی تربیت مدرس در کرج برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ این دوره تحت عنوان " آشنایی با نظام آموزشی" باحضور دکتر آراسته رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز، دکتر یوسفی معاون دانشگاه، دکترحسینی مسئول حراست و دکترکمر دار رئیس اداره مالی دانشگاه در باشگاه میلاد شهرداری کرج انجام گرفت.

در ابتدای این دوره دکتر آراسته با اشاره به اهمیت مباحث دوره های تربیت مدرس اظهار کرد: در گذشته دانشگاه های کشور کاملا آموزشی بودند و تنها به امر دانشجو پروری می پرداختند، اما با گذشت زمان و پیشرفت علوم به مرور زمان دانشگاه ها متوجه اهمیت و ضرورت کاربردی و تجربی کردن دروس شدند.

وی ادامه داد: در واقع دانشگاه ها را می توان به سه نسل و دسته تقسیم کرد؛ نسل اول دانشگاه های آموزش محور هستند که صرفا به امر آموزش و مباحث تئوری علوم می پردازند. نسل دوم دانشگاه هایی هستند که علاوه بر آموزش، به مسئله ی پژوهش نیز توجه دارند و نسل سوم تبدیل به دانشگاه هایی شدند که علاوه بر آموزش و پژوهش، به دنبال خلاقیت وکار آفرینی هستند.

دکتر آراسته اضافه کرد: در واقع دانشگاه های نسل سوم به دنبال رفع نیازهای جامعه بوده و ارتباط بین صنعت و دانشگاه و بالعکس را به خوبی برقرار کردند که این ارتباط هم اکنون به صورت منسجم بوجود آمده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز خاطرنشان کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه های نسل سوم یا بلافاصله به اشتغال گمارده می شوند و یا خودشان اشتغال آفرینی می کنند.

وی دانشگاه جامع علمی کاربرد را شبیه و از جنس نسل سوم دانشگاه ها ارزیابی و عنوان کرد: ساختار دانشگاه جامع علمی کاربردی جزو ساختار ارتباط بین دانشگاه و بخش اشتغال است که از این جهت بسیار به دانشگاه نسل سوم شباهت دارد.

دکتر آراسته با بیان این که "مراکز علمی کاربردی، مأموریت گرا بوده و مبتنی بر تخصص می باشند" افزود: برای تاسیس این دانشگاه از نظام های مشابه در کشورهای توسعه یافته الگو برداری شده است.

وی در پایان تصریح کرد: بیش از 85 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه های علمی کاربردی جذب بازار کارشده اند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر