برگزاری دومین نشست کمیسیون برجام
یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
459 بازدید

چهارشنبه هفته آتی، دومین نشست کمیسیون مشترک برجام میان ایران و گروه 5+1 در وین برگزار می شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز شنبه از برگزاری دومین نشست کمیسیون مشترک برجام میان ایران و گروه 1+5 خبر داده بود.

 این کمیسیون قرار است هفته آینده چهارشنبه و به احتمال قوی در وین در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 برگزار شود.

کمیسیون مشترک برجام با هدف نظارت بر اجرای برجام و فراهم کردن هماهنگی‌های لازم جهت اجرای توافقات برگزار می‌شود.

وزیر امور خارجه کشورمان هم‌چنین روز شنبه گفت دومین جلسه کمیسیون مشترک در وین خواهد بود که در آن نحوه اجرای توافق را مشخص خواهیم کرد.

اولین نشست این کمیسیون در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار شد.

ایران و گروه 1+5 با نزدیک شدن به زمان انتشار گزارش ارزیابی مدیرکل آژانس در رابطه با اجرای نقشه راه و حل و فصل مسائل گذشته و حال به زمان اجرای برجام نزدیک می‌شوند.

قرار است سه‌شنبه هفته جاری در وین آخرین جمع بندی‌ها در رابطه با نقشه راه میان مقامات ایران و آژانس صورت گیرد. در همین راستا بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی به همراه تعداد دیگری از مسئولان و مقامات سازمان و مسئولان وزارت امور خارجه به وین رفته‌اند.

همچنین سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان که هم‌زمان مسئولیت کمیته پیگیری برجام در وزارت خارجه را بر عهده دارد روز سه‌شنبه هفته جاری با یوکیو آمانو در چارچوب بررسی آخرین اقدامات و تحولات پیرامون همکاری‌های ایران و آژانس با یکدیگر در وین دیدار می‌کنند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر