برگزاری همایش روز ملی حمل و نقل در کرج
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
598 بازدید


در 26 آذر ماه امسال همزمان با روز ملی حمل و نقل همایشی با همین موضوع در کرج برگزار خواهد شد.
 به گزارش  شبکه خبری صدای رسانه؛احمد افضلی 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از برگزاری همایش ویژه روز ملی حمل و نقل در 26 آذرماه امسال خبر داد.

وی بیان کرد: روز 26 آذرماه به نام روز ملی حمل و نقل ثبت شده که وجه تسمیه آن به دستور رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران برای اعزام خودروهای سنگین از جمله کامیون و تریلر به سمت بندرهای جنوبی و تخلیه بار کشتی های لنگر انداخته در این بندر باز می گردد.
وی با بیان اینکه این اتفاق در سال 62 رخ داد و تعداد زیادی از صاحبان خودروهای سنگین در نقاط مختلف کشور با دستور امام خمینی(ره) به همراه خودروهای خود به سمت بنادر ایران حرکت کردند تا بار نزدیک به یکصد فروند کشتی باری را تخلیه و به مقصد منتقل کنند، اضافه کرد: این در حالی بود که تجمع کالاهای وارداتی و نوبت های طولانی تخلیه کشتی در آن ایام دردسرهایی را در بنادر جنوبی ایران به وجود آورده بود.
افضلی ابراز داشت: این تنها بخش محدودی از توان و اهمیت حمل و نقل در یک کشور و جامعه بود اما همین اندک، سبب شد وزارت راه و ترابری 14 سال پس از آن پیشنهادی را به شورای فرهنگ عمومی ارائه دهد که بر اساس آن روز 26 آذرماه هر سال به نام روز حمل و نقل نامگذاری شود.
وی با تاکید بر اینکه، حمل و نقل به راستی یک موضوع اساسی و زمینه ای برای توسعه است که اگر به خوبی به آن توجه نشود، با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم شد، خاطرنشان کرد: در وهله نخست باید این جایگاه و حساسیت در جامعه و بین همه شهروندان ایجاد شود که به موضوع حمل و نقل بویژه حمل و نقل عمومی به صورت ویژه نگریسته شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج خاطرنشان کرد: برگزاری همایشی به مناسبت این روز از سوی معاونت نیز با همین رویکرد انجام می شود تا ضمن آن به بررسی راهکارهای حوزه حمل و نقل پرداخته شود و از نظرات و دیدگاه های اساتید و صاحب نظران این بخش استفاده شود.
افضلی تاکید کرد: این همایش در باشگاه میلاد شهرداری کرج با حضور مسئولان و مدیران شهری و استانی، اساتید و صاحبنظران دانشگاهی با همکاری سازمان نظام مهندسی استان و پلیس راهور برگزار خواهد شد.
وی افزود : هدف از این همایش که با رویکرد حمل و نقل انسان محور و توسعه پایدار برگزار می شود، ایجاد شرایط مناسب برای ارائه ایده ها و طرح های نوین و استفاده از تجارب کاربردی بخش های مختلف در زمینه مدیریت ترافیک و همچنین ایجاد آشنایی برای شهروندان در زمینه سیستم های هوشمند حمل و نقل، مدیریت پارک حاشیه ای و غیر حاشیه ای، حمل و نقل همگانی و انسان محور، ایمن سازی معابر، طرح جامع حمل ونقل کرج و آموزش و فرهنگ سازی رانندگان و عابرین می باشد.
این مسئول ابراز امیدواری کرد: با تغییر نگرش مسئولین و مردم در کشورهای پیشرو از خودرومحوری به انسان محوری و استفاده از تسهیلات حمل و نقل همگانی و لزوم این تغییر در کلانشهر کرج، در آینده نزدیک شاهد برگزاری کنفرانس ها و همایش های مشابه خواهیم بود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر