بسته شدن پی ام دی فرصت ایران برای همکاری با دنیا
شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
598 بازدید


بسته شدن پرونده پی ام دی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، فرصت های جدید تجاری و اقتصادی برای کشورمان در دنیا به دنبال خواهد داشت. 
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، روزنامه «کوریا هرالد» از پرتیراژترین نشریه چاپ کره جنوبی در گزارشی، اقدام اخیر آژانس را یکی از مهمترین و خبرسازترین موضوع در دنیای رسانه ها دانسته است.
نشریه تاکید می کند که مسئله بسته شدن «پی ام دی» و لغو 12 قطعنامه گذشته بر علیه ایران موضوع ساده ای نیست که بخواهیم به آسانی از کنار آن عبور کنیم.
«کوریا هرالد»، تحقق این مهم را دستاورد و پیروزی بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد که دنیا نیز از شرایط پیش آمده بهره خواهد برد.
نشریه کره ای همچنین می نویسد: امروز شرکت ها و کشورهای بزرگ دنیا به بازار بالقوه ایران چشم دوخته اند که برای همه طرف ها سودآور خواهد بود.
بنابراین گزارش بسیاری از شرکت ها در گذشته خود را برای پساتحریم آماده کرده بودند و حالا گروهی دیگر از شرکت های بزرگ پس از قطعنامه جدید آژانس به آنها ملحق شده اند.
گزارش حاکی است که پس از توافقنامه وین حمایت ها از حل و فصل کامل مسئله و اجرای «برجام» بیشتر شده و کشورهای زیادی خواستار همکاری با ایران شده اند.
این نشریه می افزاید که آژانس روز سه شنبه گذشته با انتشار چنین قطعنامه ای برای بستن «پی ام دی» و تمام کردن یک غائله ساختگی کاری کرد که دنیا راه های بازتری در مقایسه با گذشته برای همکاری با تهران داشته باشد و به نوعی اعتماد سازی قوی نیز میان طرفین صورت بگیرد.
این روزنامه کره ای پیش بینی کرده است که در دوران پساتحریم که چند هفته دیگر رسما آغاز می شود، صفی طویل از شرکت ها و سرمایه گذاران که اکنون شکل گرفته، تعاملاتی وسیع و تجارتی گسترده با ایران داشته باشند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر