بعداز سزارین هم می توان زایمان طبیعی داشت
سه شنبه ۲۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
527 بازدید

بسیاری از خانم هایی که سزارین شده اند،با نظر پزشک معالج زنان می توانند زایمان طبیعی داشته باشند .

 به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ،دکتر یزدانی گفت با توجه به پیشرفت های چشمگیری که در روش جراحی سزارین فراهم گردیده است می توان گفت بسیاری از خانم هایی که سزارین شده اند، می توانند زایمان طبیعی داشته باشند.
وی اشاره کرد : باور عوام براین است که پس از انجام جراحی سزارین دیگر نمی توان زایمان طبیعی داشت ، درحالیکه این باور نادرست است
همچنین گفت : اگر تنگی لگن ،سابقه عمل جراحی دیگر مثل خارج کردن فیبروم وسایر علل مامایی و پزشکی برای انجام سزارین را نداشته باشد،بانظر پزشک متخصص زنان و رضایت مادر، این امکان وجود داردکه بعد از عمل سزارین ،زایمان بعدی بیمار به طریقه طبیعی در یک بیمارستان مجهز انجام شود.
متخصص زنان و زایمان گفت : خوشبختانه در مرکز آموزشی درمانی آیت ا... روحانی(ره)بابل با بهره گیری از پزشکان مجرب زنان و زایمان و تجهیزات پیشرفته،این امر با نظر پزشک معالج زنان انجام می شود و در این زمینه نیز توفیقات بسیاری بدون عارضه در این مرکز انجام شده است، که موجبات رضایت بیماران فوق را در برداشته است.
دکتر یزدانی همچنین بیان داشت : با توجه به سیاستهای دولت درخصوص ازدیاد جمعیت ونیزافزایش آمارزایمان طبیعی دراین خصوص کلاسهای مشاوره برای زایمان طبیعی بدنبال سزارین را درروزهای سه شنبه صبح برای مادران بارداری که یکبار سزارین شدند در بیمارستان آیت ا.. روحانی برگزار می نماید.
این مسئول اشاه کرد : بستر زایمان طبیعی بدنبال سزارین دراین مرکز فراهم شده است بطوریکه درسال 94 چندین مورد زایمان طبیعی بدنبال سزارین موفقیت آمیز و بدون عارضه وبا رضایتمندی کامل مادران تحت نظر پزشکان متخصص زنان تاکنون انجام شده است .
متخصص زنان و زایمان بیمارستان روحانی(ره) بابل در پایان گفت :باتوجه به موارد موفقیت آمیز اینگونه زایمان دراین مرکز آمادگی خود راجهت انجام زایمان طبیعی بدنبال سزارین وسرویس دهی به این مادران درتمام ساعات شبانه روز اعلام می دارد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر