بعد از غذای تند آب ننوشید
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
550 بازدید

براساس تحقیقات انجمن شیمی ایالات متحده، در فلفل ماده‌ای شیمیایی به نام کپسایسین وجود دارد که سبب تحریک گیرنده‌های درد به بر روی زبان و باعث سوزش در زبان می‌شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، کارشناسان علت سوزش زبان پس از مصرف غذاهای تند را وجود گیرنده‌هایی در زبان می‌دانند که برای محافظت از گرما واسید جود دارند .

کارشناسان اعتقاد دارند خوردن آب پس از غذاهای تند و انواع فلفل باعث افزایش سوزش زبان می‌شود و در عوض نوشیدن شیر به دلیل خواص موجود در عناصر مولکولی شیر می‌تواند سبب شسته شدن کپسایسین از زبان و احساس خنکی در آن شود.
 
کپسایسین نوعی ماده بدون رنگ و بی بو است که دریافت فلفل به وفور یافت می‌شود، هنگامی که فردی فلفل می‌خورد سیگنال‌های عصبی به مغز ارسال می‌شود و بدن شروع به واکنش محافظتی در برابر آن می‌کند.

کارشناسان همچنین دریافته‌اند مصرف فلفل باعث بالا رفتن درجه حرارت زبان می‌شود،این افزایش درجه حرارت زمان در اثر خوردن سایر مواد غذایی چون سس خردل و سس گوجه فرنگی تند نیز رخ می‌دهد .
 
کارشناسان بر این اساس به افرادی که دچار حساسیت به فلفل هستند و یا دچار سوختگی زبان پس از مصرف غذاهای تند شده‌اند توصیه می‌کنند با نوشیدنی شیر می‌توانند اثرات سوختگی با فلفل را تسکین دهند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر