بمباران نیروهای ارتش عراق توسط آمریکا
شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
703 بازدید


 هواپیماهای آمریکایی روز جمعه نیروهای ارتش  عراق را در منطقه النعیمیه در جنوب فلوجه بمباران کردند که در نتیجه این عملیات بیش از 20 تن به شهادت رسیدند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛حاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت: هواپیماهای آمریکایی روز جمعه نیروهای ارتش عراق از تیپ 55 را در منطقه النعیمیه در جنوب فلوجه بمباران کردند و در نتیجه این عملیات بیش از 20 تن به شهادت رسیده اند.
وی در پاسخ به اینکه آیا احتمال اشتباه را در این بمباران می دهید؟، گفت: هرکس ادعا کند که اشتباهی بوده است، دروغ گفته است،چرا که جنگنده های مدرن آمریکایی خطا نمی کنند و من اعتقادی به این ادعاها ندارم.
رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق ، با بیان اینکه جنگنده های آمریکایی امکان ندارد هدفی را اشتباهی نشانه بگیرند، گفت بعد از بمباران با فرماندهان در منطقه عملیاتی بصورت مستقیم در تماس بودم و آنان اعلام کردند که بیش از 20 شهید و 30 زخمی داده ایم. 
وی با بیان اینکه این اولین و آخرین بار نخواهد بود، گفت قبلا نیز آنها بارها نیروهای عراقی اعم از ارتش و الحشدالشعبی را بمباران کرده و متقابلا برای نیروهای داعش کمک های تسلیحاتی ، غذایی و سوخت پرتاب کرده اند. 
الزاملی تاکید کرد که ما از کمک های آمریکایی ها به داعش در فلوجه، تلعفر، موصل، بیجی، پالایشگاه بیجی، الضلوعیه، الصینیه و صحرای الانبار مدارک و اسناد زیادی داریم.
الزاملی با تکرار اینکه 'من به عنوان نماینده ملت بی دلیل حرف نمی زنم'، به برخی ها که با آمریکایی ها مجامله می کنند، اشاره کرد.
پیش از این فرماندهی عملیات مشترک در اطلاعیه ای که بخش رسانه ای این نهاد نظامی عراق منتشر کرده بود، ضمن تایید بمباران نیروهای عراقی در جریان درگیری میان این نیروها با گروه تروریستی داعش، اعلام کرده بود که این بمباران به اشتباه صورت گرفته و دلیل آن را نزدیکی خطوط درگیری ، بدی آب و هوا و بارش باران عنوان کرده بود. 
امریکایی ها در جریان عملیات آزادسازی الانبار نیز از سوی عراقی ها متهم به کارشکنی است و برخی شخصیت های سیاسی و ازجمله پارلمانی عراق، کندی و توقف عملیات در فلوجه و الرمادی را بخاطر فشارهای این کشور می دانند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر