بنزین، از 1000 تومان گرانتر نمی شود
شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
1003 بازدید

بعد از متوقف شدن عرضه بنزین 700 تومانی از اول آذر و تک نرخی شدن بنزین، دولت طرحی برای گران کردن بنزین بیشتر از مبلغ 1000 تومان ندارد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ سید ناصر سجادی مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه سهمیه های بنزین ۷۰۰ تومانی موجود در کارت‌های هوشمند سوخت تا فردا شب شنبه ۳۰ آبان ماه می سوزد، گفت: دارندگان سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی تا  امشب برای مصرف این سهمیه فرصت دارند.

سجادی در خصوص افزایش قیمت بنزین ، تصریح کرد: در حال حاضر وزارت نفت هیچ سناریویی به منظور افزایش قیمت بنزین به دولت ارائه نکرده است.

این مقام مسئول همچنین در خصوص جریمه خرید بنزین با استفاده از کارت سوخت جایگاهداران، بیان کرد: تاکنون سناریوهای مختلفی از سوی وزارت نفت به دولت ارائه شده اما هیچ یک از سناریوها تاکنون تصویب و برای اجرا به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ نشده است.

سجادی همچنین با رد هر گونه احتمال از سرگیری سهمیه بندی بنزین در کشور، بیان کرد: پس از آزادسازی قیمت‌ها، روند مصرف بر خلاف پیش بینی با جهش قابل توجهی روبرو نشده است و به نظر می رسد ساز و کار فعلی عرضه بنزین فعلا ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در پایان با بیان اینکه پس از حذف سهمیه‌های بنزین، عرضه این فرآورده نفتی با کارت ادامه می‌یابد، خاطرنشان کرد: عرضه کارتی بنزین حتی در صورت آزادسازی قیمت و عرضه تک نرخی بنزین از اول آذرماه ادامه می یابد.

 از ابتدای آذر ماه سال جاری بنزین معمولی به صورت تک نرخی و با بهای ۱۰۰۰ تومان و بنزین سوپر با قیمت ۱۲۰۰ تومان در جایگاه‌های کل کشور عرضه می شود، بر این اساس عرضه بنزین با قیمت ۷۰۰ و ۸۰۰ تومانی در جایگاه‌ها متوقف خواهد شد.

همزمان با اجرای طرح آزادسازی قیمت‌ها ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی کارت‌ها به حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون لیتر رسیده بود اما هم اکنون ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی کارت‌ها به کمتر از ۴۰۰ میلیون لیتر کاهش یافته است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر