بی رونق شدن تالارهای پذیرایی و عروسی
دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
460 بازدید

تالارهای پذیرایی برای داشتن مشتری و فعالیت در حوزه رقابتی ،در بعضی مواقع مجبور به این شدند که حتی نرخ‌های خود را نیز کاهش دهند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ خسرو ابراهیمی‌نیا رئیس اتحادیه تالار‌های پذیرایی و تجهیز مجالس گفت:‌ امسال با بی‌رونقی خاصی در برگزاری مراسم‌ها روبرو هستیم و علی‌رغم آغاز ماه ربیع‌الاول بیش از 60 درصد واحدهای صنفی در مقایسه با سال‌های گذشته از وضعیت کاری مناسبی برخوردار نیستند و تقاضای کمتری نسبت به سال گذشته داریم که شاید یکی از دلایل آن سرمای زمستان باشد.
خسرو ابراهیمی‌نیا اظهار کرد: هر ساله با آغاز ماه ربیع الاول فعالیت تالارها رونق می‌گرفت، چون با توجه به اتمام ایام سوگواری محرم و صفر، معمولا اکثر تالارها برای برگزاری مراسم ها رزرو شده بودند ولی امسال چنین اتفاقی نیفتاده است.
ابراهیمی‌نیا با بیان اینکه تیم های بازرسی اتحادیه بازدیدهای میدانی را از واحدهای صنفی انجام می دهند، به مردم هشدار داد که برای برگزاری مراسم‌های عروسی به واحدهای صنفی مراجعه کنند که حتما پروانه کسب داشته باشند.
رئیس اتحادیه تالار‌های پذیرایی و تجهیز مجالس ادامه داد: مراجعه‌کنندگان باید پروانه کسب تالار مربوطه و نرخ‌نامه آن ها را در زمان مراجعه رؤیت و در این زمینه اطمینان حاصل کنند تا مشکلی برای آنها به وجود نیاید.
وی یادآور شد: چنانچه با واحدهای غیرمجاز برخورد کنیم با همکاری اداره اماکن، برخوردهای قانونی لازم را انجام می دهیم.
تالار غیرمجاز در شهر تهران نداریم
رئیس اتحادیه تالار‌های پذیرایی و تجهیز مجالس در عین حال تاکید کرد: تالار غیرمجاز در شهر تهران نداریم و آنهایی که به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند تالار نیستند؛ در واقع مراکزی هستند که در قالب سالن اجتماعات یا برج‌ها که معمولا در اطراف تهران هستند، میزبان برگزاری مراسم ها هستند.
ابراهیمی‌نیا از افزایش قارچ‌گونه مراکز غیرقانونی برگزاری مراسم های عروسی با توجه به آغاز ماه ربیع‌الاول خبر داد و گفت: با هجمه فرهنگی غرب مواجه هستیم و تبلیغات منفی که از طریق رسانه‌های مجازی عنوان می‌شود تفکر جوانان ما را به برگزاری مجالسی که در شأن و شخصیت آن ها نیست سوق می‌دهد و متاسفانه برخی مراسم ها در زیرزمین یا برج‌های مسکونی خارج از شهر به صورت غیرقانونی برگزار می‌شود.
وی همچنین به هزینه های بالای حامل های انرژی و دیگر هزینه های تالارها با توجه به رکود بازار اشاره کرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر