بی سوادان ایرانی و اتباع خارجی البرز باسواد می شوند
یکشنبه ۰۶ دى ۱۳۹۴
0 نظر
434 بازدید


مدارس استان البرز برای نام نویسی و برگزاری دوره های آموزش افراد بی سواد ایرانی و اتباع خارجی توسط اداره سواد آموزی آموزش و پرورش آماده شده است.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، محرمعلی الهویی رئیس سواد آموزی آموزش و پرورش در همایش طنین سواد که در سالن امام علی ( ع) کرج برگزار شد،گفت: خواندن و نوشتن برای انسان یک نعمت است زیرا در دنیای امروز هر فرد باید به این مهم مجهز باشد تا بتواند در کانون خانواده و اجتماع نقش مفید و سازنده ای داشته باشد.
وی ضمن قدردانی از تلاش مدیریت ناحیه یک کرج در برگزاری این همایش آموزشی اظهار کرد: هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان معمار کبیر انقلاب در سال 58 روزی به یادماندنی است.
الهویی با اشاره به تشکیل کارگروه سواد آموزی در همه مدارس البرز خاطر نشان شد: اعضای این کارگروه مسئولیت شناسایی والدین بی سواد دانش آموزان و یا ساکنان نزدیک مدرسه محل خدمت یا همسایگان و آشنایان نزدیک خود را به رابط نهضت سوادآموزی مدرسه جهت معرفی به کارشناس مسوول نهضت سواد آموزی در اداره های مختلف آموزش و پرورش این استان را بر عهده دارند.
وی گفت: کلاس های نهضت سواد آموزی در مدارس حتی برای یک نفر هم تشکیل می شود و برای باسواد شدن این افراد کتاب ، لوازم التحریر نیز به صورت رایگان تا پایان دوره سواد آموزی اولیه دراختیار آنان قرار داده می شود.
وی از دانش آموزان مدارس البرز درخواست کرد برای آموزش به افراد بی سواد داوطلب شوند تا در این حرکت مهم فرهنگی - معنوی سهیم باشند و از پاداش مادی آن نیز برخوردار شوند.
وی یادآور شد: زمانی شاهد برگزاری جشن بی سوادی در کشور به ویژه البرز می شویم که هر یک از ما دغدغه آموختن سواد به یک فرد بی سواد را داشته باشیم و بی سوادان نیز نیاز به خواندن را یک خواسته درونی بدانند و با همت در راه کنار زدن غبار بی سوادی از روی بام خانه اشان گام بردارند.
الهویی ادامه داد: اکنون پرچم آموزش سواد آموزی در بام مدارس البرز برافراشته شده که تشکیل برگزاری کلاس های نهضت سواد آموزی در دوره های مختلف آن نیازمند مشارکت بیشتر فرهنگیان ، دانش آموزان و افراد بی سوادی است که در این استان زندگی می کنند.
وی تاکید کرد: خوشبختانه میزان بی سوادی البرز به 1.5 درصد رسیده که این روند نشان دهنده تلاش همه افرادی است که در این بخش مهم انجام وظیفه می کنند. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر