تاکید ایران و سوریه بر اتحاد برای مبارزه با تروریسم
سه شنبه ۲۲ دى ۱۳۹۴
0 نظر
370 بازدید


وزیران کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه بر اتحاد جهان اسلام برای مبارزه با تروریسم تکفیری تاکید کردند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، « عبدالرضا رحمانی فضلی» و « محمدابراهیم الشعار» برضرورت مبارزه با خطی که درصدد است با حمایت از تروریسم تکفیری نقشه جدیدی را برای کشورهای منطقه و این کشورها را با توطئه چینی تجزیه کند، تاکید کردند.
الشعار اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران با توافق هسته ای با گروه 1+5 و برجام آن هم بعداز مقابله با زیاده خواهی ها، به پیروزی بزرگی دست یافت که باعث تقویت محور مقاومت و افزایش روحیه نیروهای مقاومت در منطقه شده است و ما این پیروزی را به رهبری ، دولت و ملت ایران تبریک می گوئیم.
وزیر کشور سوریه در این دیدار که هیات های ارشد دو کشور و «محمدرضا شیبانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه حضور داشت، خاطرنشان کرد:بی شک این رفت و آمدهای مقامات سوریه و ایران موجب تقویت روابط وتحکیم مناسبات تهران ودمشق و همچنین روحیه پایداری ملت و دولت سوریه برای مقاومت و استقامت بیشتر می شود.
الشعار با بیان این که ما کمک های همه جانبه ایران و سایر همپیمانان به سوریه در زمینه های مختلف را ارج می گذاریم ، تصریح کرد:سوریه از روز اول بحران معتقد بود این یک جنگ تمام عیار بین المللی علیه آن است.
وی اظهارداشت:تقویت روابط تهران و دمشق می تواند به تحکیم محور مقاومت ضد صهیونیستی و تکفیری تروریستی منجر شود و نتیجه همکاری های دو طرف تاکنون به موفقیت های بزرگ محور مقاومت در میدان نظامی، سیاسی و امنیتی منجر شده و توطئه های دشمنان برای اشغال مناطقی بیشتر از خاک سوریه با شکست مواجه شده است.
وزیر کشور سوریه گفت: نیروهای ما اکنون از حالت دفاعی به وضعیت هجومی رسیده و موفقیت های چشمگیری در حمص و حماه، درعا ، مناطق ساحلی، حلب و ریف آن و نزدیک مرزهای ترکیه کسب کرده اند و در حال پیشروی هستیم.
الشعار با اشاره به همکاری ایران ، روسیه ، سوریه و مقاومت لبنان ، گفت که امیدواریم سال 2016 ، سال پیروزی های مستمر و گسترده باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بهانه جویی های سعودی ها بعداز حادثه سفارت این کشور در تهران را عجیب و شگفت انگیز خواند و درعین حال افزود:این وضعیت تاکیدی است بر این که باید روابط و مناسبات کشورهایی مانند روسیه ، ایران وسوریه بیش از گذشته تقویت و تحکیم شود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر