تا زمانی که با ایران هستی، خواهی بود
دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
537 بازدید

حافظ اسد زمانی که در بستر مرگ افتاده بود به فرزندش "بشار" سفارش کرد؛ تا زمانی که با ایران هستی خواهی بود و هر وقت ایران را از دست دادی بدان دیگر نخواهی ماند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ سردار شهید حسین همدانی در گفت و گو با  پایگاه اطلاع رسانی جوان همدان در تشریح اوضاع ابتدایی سوریه در هنگام شروع بحران ها و درگیری ها گفته بود: "سیدحسن نصرالله" می فرماید شخص بشار اسد بهتر از پدر است. بشار نسبت به پدرش درک و فهم بهتری دارد. نسبت به تحولات دنیا اشراف بیشتری دارد و فضای امروز دنیا را می بیند. فضای باز سیاسی را قبول دارد و قبل از این جریانات، فضای باز سیاسی را در کشور ایجاد کرده بود. پدرش را هم به عنوان مرشد قبول دارد. حافظ اسد در زمانی که در بستر مرگ بود به بشار گفته بود تا زمانی که با ایران هستی خواهی بود و هر وقت ایران را از دست دادی بدان دیگر نخواهی ماند.

بشار تا امروز در مقاومت سهم بزرگی داشته ، در همان بحرانی که گروههای مسلح تا کاخ هم رسیدند به بشار گفتند که جا به جا بشود، ولی گفت نه می مانم تا کنار ملتم کشته شوم. وقتی در اوج بحران گفتند بیا در دمشق برای مردم سخنرانی کن، خانواده را هم با خودش آورد. درحالیکه احتمال ترور و کشته شدن بسیار زیاد بود. در مناطقی که حتی برخی از وزرا نیامده اند. آنجا اینطور نیست که دشمن یونیفرم داشته باشد. ممکن است یک مغازه داری عضو گروهکهای تروریستی باشد. ویژگی مهم ایشآن هم این است که اطاعت پذیری اش از رهبر انقلاب بیشتر از برخی دولتمردان ماست.

در اوایل شروع درگیری ها نظام سوریه با اعتراضات مسالمت آمیز برخورد خوبی نداشت و این باعث شد که مشکل چند برابر شود. این را نمی شود ببرید سمت بشاراسد؛ حزب بعث یک مبانی دارد که هیچکس حتی بشار اسد هم نمی تواند آنها را تغییر بدهد. به همین دلیل هم تاکنون کودتا نشده است. اصلاً انتخابات مثل اینجا نیست؛ در انتخابات ها همه باید عضو حزب بعث باشند. کسی که میخواهد کاندید بشود باید چندین مرحله را در حزب گذرانده باشد. یک شبه کسی در حزب رشد نمی کند بلکه یک دوره زمانی دارد. لذا بخش امنیتی حزب بعث مشکل امنیتی داشت. "

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر