تبادل نظر درباره نحوه برداشتن تحریم های ایران
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
528 بازدید


 در نشست نخست از دومین کمیسیون مشترک ایران و 1+5 درباره نحوه برچیدن تحریم ها و دستور العمل ها و آیین نامه هایی که طرف مقابل باید تهیه کند ، بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش  شبکه خبری صدای رسانه؛ عباس عراقچی رییس ستاد پیگیری اجرای برجام ظهر دوشنبه پس از نشست کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در وین به خبرنگاران گفت: در این جلسه دو ساعته بحث های متنوعی داشتیم و در خصوص قطعنامه شورای حکام تبادل نظر صورت گرفت.
معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه افزود: به هر حال قطعنامه را باید1+5 به شورای حکام ارائه کنند ولی با ایران در این زمینه مشورت می کنند.در این جلسه مشورت های خوبی در خصوص نحوه برداشته شدن تحریم ها ، دستور العمل ها و آیین نامه هایی که آنها باید تهیه کنند داشتیم.
وی گفت: درباره سایر مراحل اجرایی شدن برجام و قدم هایی که باید تا قبل از روز اجرایی شدن توسط برداشته شود لازم بود هماهنگی ها و بحث هایی صورت می گرفت.
عراقچی فضای جلسه را خوب توصیف کرد و افزود: به نظرم هم فضای جلسه فضای خوبی بود و هم اینکه اراده و تمایل همه طرف ها مبنی بر پیشرفت فعالیت ها و اجرای برجام بود.
رییس ستاد پیگیری اجرای برجام اظهار داشت: البته مسائل دیگری باقی مانده که امیدواریم در جلسه بعدی به یک جمع بندی برسیم و بتوانیم برجام را اجرایی کنیم.
معاون وزیر امور خارجه در این باره که آیا کمیسیون مشترک یک روزه خواهد بود، گفت: جلسه دوم که بعد ازظهر برگزار می شود جلسه آخر خواهد بود و بعد از آن تصمیم می گیریم آیا قبل از اجرایی شدن برجام نیاز به یک جلسه کمیسیون مشترک دیگر خواهد بود یا نه. در این باره هنوز تصمیم نگرفته ایم.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر