تجلیل گزینشی فرمانداری کرج ازرسانه ها!
سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
0 نظر
810 بازدید

همه ساله مراسم روزخبرنگار که به نام شهید صارمی خبرنگار شهیدی که جان خود را در این عرصه تقدیم کرد درکرج توسط سازمانها وادارات مختلف برگزار می شود،اما امسال به مناسبت گرامیداشت روزخبرنگار، مراسمی برای تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه کرج با دعوت مشترک فرمانداری ویژه کرج و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کرج در باغ تالار عظیمیه کرج برپا شد که کاملا گزینشی بود!

 به گزارش شبکه خبری صدای رسانه،مراسم روز خبرنگار فرمانداری کرج درحالی بصورت گزینشی برگزار شد که بسیاری از خبرنگاران ورسانه ها در لیست تجلیل قرار نداشتند و حتی برخی رسانه ها اصلا دیده نشدند که باید ازدکترایرانی فرماندارکرج پرسید که چرا این گونه مراسمات به نام قشر خاصی ولی به کام برخی دیگر تمام می شود؟

ملاک و معیار گزینش افراد تجلیل شده دراین مراسم چه بوده است تا جایی که یک خبرنگارعادی در این مراسم تجلیل شده ولی مدیرمسوول ،سردبیریا سرپرست خبرگزاری رسمی ونشریات کرجی حتی به این مراسم هم دعوت نمی شود ویا برخی ازخبرنگاران را با هزارمنت به جلسه راه می دهند!

از این مهم تردر این میان تجلیل ویژه از خبرنگاران به گونه ای بوده است که فقط به برخی از رسانه هایی تعلق داشت که از فرمانداری کرج تعریف وتمجید بیشتری کرده بودند!

ازسوی دیگراداره فرهنگ وارشاد اسلامی کرج نیز دراین خصوص بی تقصیرنبود ومعلوم نیست نقش این اداره در این مراسم سوال برانگیز چه بوده است؟

عدم شناسایی رسانه هاو رصد فعالیت ها و از آن مهم ترعدم ارتباط با رسانه ها، حاکی از خوابی است که از آن بیدار نشده است.

به هرحال واقعیت این است که مسئولان آن طور که باید و شاید از قشر خبرنگاران حمایت نمی کنند،خبرنگار حمایت معنوی و احترام می خواهند، هرسال به مناسبت روز خبرنگار مراسم تجلیل بر گزار می شود و البته متاسفانه در برخی موارد همین کارها نیزگزینشی صورت می شود و این در حالی است که این حرکات درشان جامعه خبری کرج نبوده و مسئولان باید همه خبرنگاران را به یک چشم نگاه کنند و برای کار آنها ارزش قائل شوند.

آنچه مشخص است اقدامات تبعيض آميز از سوي فرمانداري کرج در روزخبرنگار نشان داد که مسئولين تا حدي که ميتوانند بايد با اصحاب رسانه تعامل داشته باشند چيزي که متاسفانه در شهر کرج مسئولين کمتر به آن توجه ميکنند.

بي مهري به خبرنگاران را در روز تجليل از خبرنگار هم پشت سر گذاشتيم و اي کاش ميدانستيم فرمانداري کرج ملاک برتر بودن در عرصه خبرنگاري را در چه ميداند؟!

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر