تحریم های موشکی غیر قانونی آمریکا
پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
255 بازدید


وزیر امور خارجه ایران باتاکید بر ماهیت دفاعی برنامه نظامی ایران، تحریم واشنگتن علیه برنامه موشکی کشورمان را «غیرقانونی» خواند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، محمد جواد ظریف با اشاره به تحریم های جدید موشکی واشنگتن علیه ایران، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: ما معتقدیم این تحریم ها بیجا هستند. ما معتقدیم این تحریم ها غیرقانونی اند. آنها اصول بنیادی را زیر پا می گذارند. برنامه موشکی ایران، برنامه ای مشروع و پدافندی است.
وی افزود: این اتفاق نشان می دهد که ایالات متحده عادتی دارد که برایش دشوار است ترک کند؛ عادت به فشار، زورگویی و تحریم.
آمریکا روز یکشنبه تحریم هایی را علیه 11 فرد و نهاد که به ادعای واشنگتن در برنامه های ساخت موشک بالستیک در ایران مشارکت دارند، وضع کرد. 
وزیر امور خارجه کشورمان چشم انداز بهبود روابط دیپلماتیک با آمریکا را «بسیار دور» ارزیابی کرد اما گفت: آمریکا می تواند برای پایان دادن به بی اعتمادی، گام هایی بردارد.
آسوشیتدپرس نوشت: وزیر امور خارجه ایران در همان هتلی در داووس سوئیس اقامت دارد که «جو بایدن» معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز مستقر شده است. با این حال، ظریف گفت که آنها هیچ برنامه ای برای ملاقات با یکدیگر ندارند.
ظریف در پاسخ به سوال خبرنگار آسوشیتدپرس درباره موضع اصولگرایان گفت: ایران کشوری تک صدایی نیست. فکر می کنم آمریکایی ها این را می دانند؛ درست مثل ایالات متحده آمریکا که تنها یک صدا شنیده نمی شود. بنابراین شما در میان بازیگران سیاسی و بخش های مختلف جامعه، دیدگاه هایی متفاوت دارید.. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر