تداوم پیشروی ارتش سوریه در حلب
شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
339 بازدید

ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود در حومه حلب کنترل روستاهای «الجبوله» در شرق این استان و روستاهای «العماره»، «الحویره»و «خلصه» را در جنوب حلب به دست گرفتند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه و به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم؛ ارتش سوریه و نیروهای مردمی این کشور کنترل روستای الجبوله واقع در منطقه السفیره در شرق استان حلب در شمال این کشور را به دست گرفت.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه همچنین کنترل کامل روستای العماره، الحویره و خلصه واقع در حومه جنوبی حلب  را در دست گرفت.

کنترل ارتش سوریه بر ارتفاعات 1200 متری کتف الغدر در حومه لاذقیه

همچنین یک منبع نظامی سوری مستقر در جبهه های نبرد در ریف لاذقیه در غرب سوریه در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، در دمشق اظهار داشت: ارتش سوریه گروههای مسلح در ریف لاذقیه را غافلگیر کرد؛ زیرا به آنها وانمود کرد که عملیات نظامی خود را روی کنترل بر شهر "سلمی" متمرکز خواهد کرد اما تاکتیک جدیدی را دنبال کرد و حمله خود از هشت محور را آغاز و تپه "کتف الغدر" به ارتفاع حدود 1200 متر از سطح دریا را به کنترل خود در آورد. این تپه دروازه ای به سمت مخفیگاه‌ها و مواضع اساسی تروریست ها در "سلمی" در ریف شمالی لاذقیه است.

استفاده از تاکتیک‌های جدید و غافلگیر کننده

این منبع میدانی تاکید کرد: ارتش سوریه در موارد زیادی دشمن را با تکیه بر تاکتیک‌های جدیدغافلگیر می‌کند. ارتش بامداد دیروز عملیات زمینی خود از هشت محور (جب الاحمر، کتف الغنمه، کتف الغدر، مغیریه، قلعه ترتیاح، ضاحیه سلمى، تله کفردلبه) را آغاز کرد و موفق شد در نخستین ساعات نبرد تپه راهبردی "کتف الغدر" را به کنترل خود در آورد و شماری از تروریست‌ها را در نبرد کشته یا زخمی کند. ارتش سوریه در این نبرد از انوع سلاح‌ها با پشتیبانی نیروی هوای روسیه استفاده کرد. ارتش سوریه از این طریق در تلاش برای پیشروی در میدان نبرد به سمت منطقه "سلمی" است که بزرگترین مواضع و مخفیگاه‌های گروه‌های تروریستی در ریف لاذقیه به شمار می‌رود.

این منبع تصریح کرد: ارتش با همکاری نیروهای دفاع شهری چند محور را برای محاصره کردن گروه‌های مسلح گشودند تا از این طریق برای ورود به ناحیه "سلمی" از دو محور اساسی (کفر عجوز کفر دلبه) و (ترتیاح قلعه کفر دلبه) تلاش کنند. شهر "سلمی" بزرگترین مخفیگاه و پناهگاه تروریست ها در ریف شمالی لاذقیه به شمار می رود که شمار زیادی تروریست چچنی و تروریست های دارای تابعیت های مختلف در آنجا به سرمی برند.

این منبع تاکید کرد: نشانه های فروپاشی دشمن در اکثر محورها به وضوح مشاهده می شود؛ بویژه که دشمن در نبردها مهمترین فرماندهان میدانی خود و شماری زیادی از عناصرش را از دست داده است و همه تحولات کنونی در کوهستان لاذقیه حاکیست، خط دفاعی قوی آنها که با آن از شهر سلمی دفاع می کنند، در آستانه فروپاشی است.

این منبع گفت: چند ساعت تا یکسره کردن نبرد باقی مانده است و ارتش سوریه و نیروهای دفاع شهری بر پایان ماموریت به بهترین شیوه های ممکن اصرار می ورزند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر