تشکیل ستاد مدیریت بحران در البرز
یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
610 بازدید


استانداری البرز از تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرداری های استان خبرداد ،اکنون  9 شهرداری استان دارای بخش مدیریت بحران شده اند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛مهدی مهرور مدیر کل مدیریت بحران استانداری استان البرز با اشاره به اینکه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان البرز، معاون خدمات شهری شهرداری کرج اعلام کرد تجهیزات امدادی و خدماتی این منطقه متناسب با جمعیت نیست، اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران در شهرداری‌های استان البرز تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه باید نیازهای استان البرز بر حسب جمعیت مورد بررسی قرار گیرد، افزود: طرح آمارگیری از تمامی دستگاه‌ها در بحث تجهیزات مقابله با بحران در البرز اجرایی می‌شود.
مهرور با اشاره به اینکه تا کنون این ستاد در 9 شهرداری استان البرز تشکیل شده است، افزود: احکام این ستادها در اداره‌کل مدیریت بحران استانداری البرز در حال آماده شدن است.
این مسئول با اشاره به اینکه این ستاد باید در 16 شهرداری استان تشکیل شود، تصریح کرد: یکی از ابزارهای مقابله با بحران، ستاد مدیریت بحران در شهرداری است که شهردار ریاست این ستاد را برعهده دارد و پیرامون این مسئله مهم با همکاری و مشارکت اعضا اقدامات مثبتی را انجام می‌دهد.
مهرور با تاکید بر اینکه در این ستاد 4 امر مهم پیش بینی، پیشگیری، آمادگی و مقابله مورد توجه قرار دارد، یادآور شد: کارگروه ایمنی، آتشانی‌نشانی و امداد و نجات یکی از کارگروه‌های تحت نظر و پوشش این ستاد در شهرداری‌ها است.
وی گفت: کارگروه تدفین یکی دیگر از کارگروه‌های مختص ستاد بحران شهرداری است که باید در مواقع لازم و اضطراری نسبت به انجام اقدامات در دستور کار خود به بهترین شیوه ممکن وارد عمل شود.
مهرور در پایان تاکید کرد که باید برای رفع مشکلات شهری در حوزه مدیریت بحران اعتبار ویژه‌ای در نظر گرفته شود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر