تصویب قانون مبارزه با تروریسم در دولت چین
دوشنبه ۰۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
582 بازدید

بر اساس قانون جدید، همه شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی در چین موظف هستند کمک های لازم را در اختیار قانون گذاران و مسئولان قرار دهند تا روند مبارزه با تروریسم به شکل کامل اجرایی شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ این قانون که روز گذشته - یکشنبه - پس از هفت روز بررسی در مجلس چین تصویب شد، تاکید دارد که همه اپراتورهای مخابراتی و شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی باید دولت را در بررسی برنامه های تروریستی برای جلوگیری از چنین حملاتی در چین یاری دهند.

بخصوص به شرکت های مخابراتی و اطلاع رسانی اعلام شده که هر گونه حمایت فنی را در اختیار نهادهای امنیتی و پلیس قرار دهند، تروریست ها و افراط گرایان از این طریق اطلاع رسانی کرده و گروه های خود را برای انجام عملیات تروریستی سازماندهی می کنند.

این قانون در شرایطی تصویب شد که در آستانه سال نو، چهار سفارتخانه فرانسه، آمریکا، انگلیس و استرالیا با انتشار بیانیه هایی به شهروندان خود هشدار دادند که خطر حملات تروریستی در برخی نقاط شهر پکن پایتخت چین وجود دارد.

همین موضوع موجب شد تا پلیس چین فورا یگان های ویژه و ماموران خود را در مناطق پر تجمع این شهر مستقر کند.

کنگره ملی خلق چین تاکید کرده است که به دلیل نگرانی های فزاینده مردمی و در پاسخ به خواست جامعه و برای حراست از ثبات و منافع ملی، قانون مبارزه با تروریسم برای نخستین بار تصویب شده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر