تعلیق کادر متخلف بیمارستان خمینی شهر از کار
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
578 بازدید


کادر متخلف بیمارستانی که بخیه پسر بچه را به دلیل مسائل مالی کشیده بودند،از کار برکنار شدند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ دکتر محمد حاجی آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده در جلسه مشترک با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، کادر متخلف بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر از کار برکنار شدند.
دکتر آقاجانی که برای بررسی پرونده رسیدگی به تخلف پزشکی در بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر به اصفهان سفر کرده است، افزود: در جلسه ای که با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، همچنین به مسئولان دانشگاه از جمله حراست و بازرسی که در ارائه گزارش به موقع در این زمینه تاخیر و تعلل کردند، تذکر داده شد.
وی اظهار کرد: خط قرمز ما در وزارت بهداشت، سلامت، حرمت و حقوق مردم است.
وی با بیان اینکه پزشک و پرستار مسئول در اتفاق روز ششم آذر که در بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی خمینی شهر روی داد، برای طی مراحل قضایی به دادگاه نظام پزشکی معرفی شدند، تاکید کرد: این موضوع از طریق نظام پزشکی در حال بررسی است و این دو نفر به طور موقت از کار معلق شده اند تا رسیدگی تکمیل شود.
آقاجانی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت به دقت همه این موارد را رصد می کند افزود: درباره مسئولان اداری نیز موضوع به بخش تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ارجاع شده و در حال بررسی است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در پی اتفاق ناگواری که در ارائه خدمات درمانی به کودک پنج ساله در بیمارستان خمینی شهر رخ داد، در چند روز گذشته سلسله اقداماتی از سوی وزارت بهداشت انجام شد و دو تیم کارشناسی و نظارت به این موضوع رسیدگی کردند.
وی با بیان اینکه امروز به همراه مدیرکل نظارت وزارت بهداشت برای پیگیری این موضوع به اصفهان سفر کرده است، افزود: ما موضوع را از نزدیک بررسی کردیم.
وی با اظهار تاسف از این مشکل پیش آمده در ارائه خدمت به این کودک تصریح کرد: بررسی اولیه حکایت از تخلف بیمارستان، پزشک و پرستار آن دارد. 
آقاجانی، این اتفاق را غیر عادی خواند و افزود: انگیزه کار روشن نیست و هنوز هیچ انگیزه خاصی ثابت نشده است.
وی با بیان اینکه پزشک متخلف در بیمارستان دولتی کار می کرد و درآمد وی ارتباطی به پرداختی بیمار ندارد، تصریح کرد: براساس برنامه تحول نظام سلامت، بیمارستان رقم اندکی بین سه تا شش درصد هزینه درمان را از بیمار اخذ می کند لذا نباید انگیزه ای برای دریافت پول از بیمار وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه این اتفاق غیر عادی، نیاز به بررسی بیشتر دارد افزود: همچنین یک تیم روان شناسی در حال بررسی موضوع است.
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه جایگاه نظام سلامت و قداست پزشکی باید مورد توجه باشد، گفت: ارتباط و اعتماد بین پزشک و بیمار که بزرگترین سرمایه نظام سلامت است نباید با چنین اتفاق های استثنایی مخدوش، و فضای رسانه ای بگونه ای ایجاد شود که زحمات همه پزشکان و پرستاران کشور نادیده گرفته شود.
 یوسف کریمی معاون دادستان شهرستان خمینی شهر نیز گفت: کادر متخلف بیمارستان اشرفی این شهرستان برای انجام تحقیقات تکمیلی با دستور مرجع قضائی، بازداشت شدند.
یوسف کریمی افزود: در پی مراجعه شاکی به دادستانی شهرستان خمینی شهر و استماع اظهارات مادر و کودک پنج ساله این پرونده، دستور احضار متهمان صادر شد.
وی اضافه کرد: متهمان که یک پزشک و یک پرستار هستند پس از تفهیم اتهام بنا به دستور مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی، راونه بازداشتگاه نیروی انتظامی شدند.

جمعه هفته گذشته مورخ ششم آذر ، پسر بچه ای به نام « صدرا زاهدپور » به دلیل جراحت چانه به بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر مراجعه و بصورت سرپایی و با بخیه، محل جراحت درمان می شود اما به دلیل ناتوانی خانواده این کودک برای پرداخت هزینه درمانی، پزشک و پرستار اقدام به باز کردن بخیه های کودک و از درمان وی ممانعت می کنند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر