تعویق تحریم های علیه ایران از سوی کاخ سفید
جمعه ۱۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
472 بازدید


نشریه آمریکایی'وال استریت ژورنال'  گزارشی مبنی بر تعویق تحریم های جدید علیه ایران توسط کاخ سفید منتشر کرد. 
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ این روزنامه روز جمعه از مبدا واشنگتن به نقل ازمقامات آمریکایی گزارش داد: کاخ سفید طرح تحریم های جدید اقتصادی علیه ایران بر سر برنامه موشکی بالستیک را به تعویق انداخت.
این نشریه آمریکایی درادامه نوشت: مقامات آمریکایی گفتند که دولت اوباما بر سر مقابله با برنامه موشکی ایران متعهد بوده و این تحریم که از سوی خزانه داری آمریکا صورت گرفته بر روی میز باقی خواهد ماند.
وال استریت ژورنال گزارش داد:کاخ سفید چهارشنبه گذشته به کنگره آمریکا اعلام کردکه در روزهای اخیر خزانه داری آمریکا به دلیل آزمایش های موشکی اخیر ایران تحریم های جدید علیه ایران اجرا خواهد کرد؛ اما وقتی زمان آن فرا رسید، دولت اوباما این تاخیر را بدون ارائه دلیلی به تاخیر انداخت.
به گزارش وال استریت کنگره آمریکا ساعت 10:30 صبح روز گذشته (پنجشنبه به وقت محلی ) را زمان اجرای این تحریم جدید مقرر کرده بود.
بنابراین گزارش این تحریم ها قراربود، ده ها شرکت و افراد حقیقی از ایران، هنگ کنگ و امارات متحده عربی را در برگیرد که مقامات آمریکایی مدعی هستند این شرکت ها وافراد درآزمایش های موشکی بالستیک ایران که دراوایل ماه جاری صورت گرفته، دخیل بوده اند.
وال استریت در ادامه گزارش داد: اما ساعت 11:12صبح روزگذشته (پنجشنبه) مجلس نمایندگان و سنایای آمریکا فرمانی دریافت کردند مبنی براینکه این اعلام برای چند ساعت به تاخیر می افتد.
این نشریه آمریکایی افزود: حدود یازده ساعت بعد، حوالی ساعت 10:00 بعدازظهر ایمیلی از سوی کاخ سفید دراین زمینه فرستاده شد که در آن به انجام تلاش های دیپلماتیک که در برگیرنده منافع ملی آمریکا باشد سخن گفته شده اما اشاره ای به زمان مشخصی برای اجرای تحریم های جدید نشد.
بنابراین گزارش نمایندگان جمهوریخواه در انتقاد صریح از تاخیر کاخ سفید دراجرای تحریم های جدید اقتصادی علیه ایران ساکت ننشستند.
'مایک پمپئو'Mike Pompeo نماینده جمهوریخواه از ایالت کانزاس آمریکا دراین باره گفت: اگر در نهایت رئیس جمهوری اجرای تحریم ها رااعلام نکند، درجه ای از سستی را نشان می دهد که حتی از روسای جمهوری پیش از او دیده نشده است.
وال استریت در گزارش خود به واکنش ایران به اقدامات دولت آمریکا نیز اشاره کرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر