نقش مردم سوریه در سرنوشت این کشور
پنجشنبه ۱۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
444 بازدید

 

وزارت خارجه آمریکا از موافقت با نظر دولت سوریه برای تعیین سرنوشت سیاسی این کشور به وسیله مردم سوریه خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، شبکه المیادین چهارشنبه شب در سرخط فوری خود به نقل از وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: دولت آمریکا با نظر دولت سوریه برای تعیین سرنوشت سیاسی این کشور به دست خود مردم سوریه موافق است.
براساس این گزارش در بیانیه روز چهارشنبه وزارت خارجه آمریکا آمده است: باید موسسات دولت سوریه را حفظ و انتخابات را در حین مرحله انتقالی اجرا کرد.
وزارت خارجه آمریکا افزوده است: ارتش سوریه یکی از موسساتی است که حفظ آن ضرورت دارد... زمان رفتن بشار اسد نیز در چشم انداز دولت آمریکا هنوز مشخص نیست.
اظهار وزارت خارجه آمریکا درباره نامشخص بودن زمان ترک قدرت در سوریه از سوی بشار اسد مهر تاییدی بر گزارش روز چهارشنبه شبکه آمریکایی فاکس نیوز است که گزارش داد: دولت اوباما انتظار ندارد بشار اسد تا پیش از ماه مارس سال 2017  از قدرت در سوریه کناره گیری کند.
شبکه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود گزارش داد که برآورد آمریکایی ها درباره خروج اسد از قدرت بر اساس طرحی است که در کنفرانس وین درباره آن برای برون رفت سیاسی از بحران سوریه توافق شده بود.
بر اساس جدول زمانی این طرح، انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی سوریه در آگوست 2017 برگزار خواهد شد و حکومتی انتقالی برای اداره کشور در آن دوره تشکیل خواهد شد.
بنابر گزارش رسانه آمریکایی این جدول زمانی مشخص نکرده است که بشار اسد چگونه باید قدرت را ترک کند یا سرنوشت او بعد از کناره گیری از ریاست جمهوری سوریه چه خواهد بود.
این گزارش اشاره می کند که یکی از مهمترین موانع بر سر راه این طرح، تنش جاری بین ایران و عربستان سعودی است هرچند هنوز مشخص نیست تاثیر تحولات مرتبط با این اختلاف تهران و ریاض بر مذاکرات درباره بحران سوریه تا چه اندازه است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر