تغییر مسیر قاچاق مواد مخدر به ایران
یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
541 بازدید


پیش بینی می شود مرزهای آبی جنوبی و همچنین کشورهای جنوب خلیج فارس مسیرهای احتمالی برای تغییر مسیر قاچاق مواد مخدر به ایران باشند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛اسداله هادی‌نژاد معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به عملیات انسداد مرزهای جنوبی ایران و پاکستان تا پایان سال جاری اظهار کرد: در حال حاضر مرز ایران و افغانستان سرتاسری مسدود است و به همین علت قاچاقچیان مواد را به سمت پاکستان حمل کرده و از مرزهای جنوبی ما عبور می‌دهند.

وی اضافه کرد: بر اساس آنچه مجامع بین‌المللی اعلام می‌کنند حدود 35 درصد از مواد مخدر به سمت مرزهای ایران می‌آید که اگر انسداد مرزهای پاکستان محقق شود 20 درصد کاهش ورود موادمخدر داریم و 10 تا 15 درصد باقی مانده ممکن است به سمت جنوب یا به سمت دریا بروند و از این طریق وارد کشور شوند.

هادی نژاد با بیان اینکه پیش بینی ما این است که قاچاق مواد مخدر در آینده از دو مسیر اقیانوس هند، دریای عمان و همچنین جنوب خلیج فارس اتفاق بیافتد عنوان کرد: بنابراین مرزهای آبی جنوبی و همچنین کشورهای جنوب خلیج فارس مسیرهای احتمالی برای تغییرمسیر قاچاق مواد مخدر به ایران هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در مجموع کشفیات هرویین نسبت به مدت های مشابه گذشته افزایش یافته است گفت: علت این امر افزایش قیمت شیشه است. اکنون به طور میانگین قیمت هر کیلوگرم شیشه 60 میلیون تومان و هر گرم آن در خرده فروشی 80 هزار تومان است. قیمت شیشه در سال گذشته یک سوم تا یک چهارم این میزان بود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر