تقویت روابط ایران و آژانس با سفر آمانو به تهران
دوشنبه ۲۸ دى ۱۳۹۴
0 نظر
377 بازدید


رییس سازمان انرژی اتمی کشور سفر آمانو به ایران را در راستای تقویت و توسعه روابط ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی دانست.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، علی اکبر صالحی پس از پایان نشست خبری دیروز رییس جمهوری در جمع خبرنگاران افزود: برجام برای آژانس اتفاق بسیار بزرگی است. آژانس در بعد خدمات رسانی به اعضا فعال است و این ارتباط هم با ایران ادامه دارد.
صالحی ابراز داشت: آمانو در سفر به تهران با رییس جمهوری دیدار می کند و همکاری با آژانس در چارچوب مقررات قبلی پروتکل ادامه دارد.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی امروز صبح از سفر یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران خبر داد و گفت: او امشب وارد تهران می شود و امروز (دوشنبه) با رئیس جمهوری دیدار می کند.
رییس سازمان انرژی اتمی گفت: شما آژانس بین المللی انرژی اتمی را صرفا از منظر بازرسی نبینید؛ این بخشی از کار آژانس است. آژانس در بعد خدمات رسانی به اعضا فعال است و با اجرای برجام قطعا همکاری ما در استفاده از خدمات آژانس بسیار زیاد توسعه می یابد.
معاون رییس جمهوری تاکید کرد: برجام نشان اقتدار این ملت شریف و عزیز است. اگر استقامت و مقاومت ملت ایران در شرایط سخت تحریم ها نبود، این موفقیت محقق نمی شد.
صالحی اضافه کرد: ملت ایران مقاومت کرد و حمایت خود را از دولت و نظام خود همچنان پابرجا نگاه داشت؛ بدین ترتیب طرف مقابل راهی نیافت جز اینکه در برابر اراده ملت ایران تسلیم شود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر