تلاش ایران برای تامین منافع عمومی جهان
پنجشنبه ۱۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
445 بازدید

رییس جمهوری در دیدار وزیر امور خارجه عراق تلاش ایران برای تامین منافع عمومی جهان اسلام  و ملت های منطقه را از اهداف کشور شمرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی  در دیدار ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه عراق، ضمن ابراز خرسندی از ادامه موفقیت های مردم، دولت و ارتش عراق در مقابله با تروریست ها در این کشور، گفت: هرچقدر امنیت و دوستی در عراق بیشتر باشد، موجب خوشحالی دولت و ملت ایران خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه تقویت وحدت ملی، حفظ تمامیت ارضی و توسعه و آبادانی عراق به عنوان کشور دوست و همسایه ایران برای ایران حائز اهمیت است، بر توسعه و تحکیم همه جانبه مناسبات میان دو کشور تأکید کرد.
رییس جمهوری با تقدیر از دولت عراق در برقراری امنیت مراسم اربعین حسینی و پذیرایی شایسته ملت عراق از زائران امام حسین(ع) در این ایام، این مراسم را نشان از قدرت مدیریت دولت عراق و امنیت بالای در این کشور دانست.
روحانی مواضع و اقدامات اخیر عربستان سعودی و اعدام عالم دینی شیخ نمر را در مسیر تشدید اختلاف و شکاف ها در منطقه عنوان کرد و افزود: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر پایه ایجاد روابط خوب با همسایگان و تحکیم ثبات و همکاری های منطقه ای بنا نهاده شده و مسئولان ایران همواره در این راستا گام برداشته اند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به دنبال تشدید اختلافات و تنش ها در منطقه نبوده و همواره در مسیر تحکیم و افزایش دوستی ها و روابط میان کشورهای منطقه تلاش کرده است، گفت: امروز در شرایطی که در منطقه برای مبارزه با تروریسم به وحدت و اتحاد میان کشورها بیش از گذشته نیاز داریم، تصمیمات غیرخردمندانه، عجولانه و تحریک آمیز مطمئناً موجب افزایش تنش ها و به ضرر کشورهای منطقه خواهد بود.
روحانی با بیان اینکه اراده جمهوری اسلامی ایران کاستن از اختلافات در جهان اسلام و افزایش انسجام و وحدت میان مسلمانان است، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه اقدامی علیه منافع هیچ کشوری در منطقه انجام نداده و همواره با منطق، استدلال و برادری توسعه همکاری ها و تأمین منافع عمومی جهان اسلام و ملت های منطقه و همچنین ثبات منطقه را پیگیری کرده است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر