تلاش برای اشتغالزایی
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
468 بازدید

معاون وزیر کار در خصوص اشتغال زایی برای جوانان گفت:  یکی از سیاست‌های ویژه برای توسعه اشتغال در کشور این است که علاوه بر سرمایه گذاری ها و ایجاد کارخانه ها، زمینه توسعه کسب و کارهای کوچک نیز فراهم شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ کورش پرند راه رسیدن به موفقیت در حوزه اشتغال در بازه زمانی کوتاه و میان مدت باید به توسعه اشتغال های خُرد و خانگی دانست.
 
وی ادامه داد: سازمان فنی و حرفه ای و کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت هماهنگ با هم کار می کنند و در سال گذشته نشان داده شده که همکاری و تعامل بسیار خوبی با هم دارند.
 
پرند ادامه داد: سازمان فنی و حرفه ای در کشور، طرح توانمندسازی و ارائه آموزش های مهارتی برای روستائیان، عشایر و ساکنان مناطق مرزی و محروم را تدوین کرده و در راستای این طرح از تجربیات سال های گذشته نیز استفاده شده است.
 
این مقام مسئول در وزارت کار تصریح کرد: کارکنان فنی و حرفه ای در قالب این طرح در مناطق مختلف، حضور می یابند و آموزش های لازم را به سایرین ارائه می دهند. این طرح در ۸ مرحله طراحی شده که گام نخست آن نیازسنجی آموزشی است.
 
وی در ادامه وجود دانش آموختگان بیکار را از مشکلات کشور برشمرد و گفت: آمارها نشان دهنده بالا بودن تعداد این افراد در جامعه است.
معاون وزیر کار اظهارداشت: توانمندسازی آموزش‌های مهارتی برای دانش آموختگان دانشگاهی نیز در کشور مطرح شده و این طرح به صورت وسیع در کشور عملیاتی می شود. سازمان فنی و حرفه ای کشور در اقدامی در نظر دارد که کارآفرینان برتر کشور را به استان های مختلف ببرد تا بتوانند با استفاده از ظرفیت های موجود، برای توسعه اشتغالزایی اقدام کنند.
 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر