تلاش سایپا در جهت کاهش آلودگی هوا
چهارشنبه ۳۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
429 بازدید


مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا در مراسم رونمایی از سیستم سوخت رسانی یورو6 برتلاش این شرکت بر کاهش آلودگی هوا تاکید کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛این مراسم با حضور محسن صالحی نیا معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت ، رضا نوروز زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی و گسترش صنایع ایران، مهدی جمالی مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا، محمد هادی حیدرزاده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران و جمعی از مدیران ارشد صنعت کشور در شرکت اورند پلاستیک برگزار شد.
مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز ضمن عرض تبریک انجام توافقات به دولت و مردم گفت: گروه سایپا تمام توان خود را به کار خواهد بست تا با همکاری قطعه سازان بتوانیم بخشی از آلودگی هوا را کاهش دهیم.
وی افزود: جای خوشحالی است که در روز هوای پاک یکی از شرکت های قطعه ساز کشور اقدام به تولید قطعه ای کند که در کاهش آلایندگی صنعت خودرو تاثیر گذار است و این روز بسیار مبارک است و امیدوارم مقدمه ای باشد تا خودروسازان در جهت کاهش آلودگی محیط زیست و بهتر شدن هوای شهرمان به مسئولیت های اجتماعی خود بهتر و بیشتر بپردازند.
در این برنامه مهندس محسن صالحی نیا معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت گفت:  سیاست دولت در حمایت از تولید و کارآفرینی و توسعه زیرساخت های صنایع از جمله خودرو سازی است و بر همین اساس ارتقا و توسعه یکی از بخش های مهم در فرآیند زنجیره تامین خودرو می باشد.
وی افزود: بر همگان واضح است که پس از برجام و انجام توافقات شرکت های معتبر بین المللی در حوزه های خدمات پس از فروش، تولید و تامین قطعات به ایران خواهند آمد و خواهان همکاری با شرکت های خودروساز داخلی هستند البته در این مسیر نقش زنجیره تامین و بکار گیری فن آوری روز بسیار حایز اهمیت می باشد.
صالحی نیا گفت: بهره گیری ازتکنولوژی روز دنیا در تولید قطعات بسیار تاثیر گذار در همکاری با شرکت های بین المللی و مطرح دنیا است و در چارچوب اقتصاد مقاومتی از برنامه های اصلی وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد
وی تصریح کرد: بر اساس استراتژی تعریف شده نوسازی و به روز آوری صنعت در تمام حوزه از جمله خودروسازی در دستور کار است و در آینده بیش از این شاهد بهره گیری از این صنایع هستیم.
معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: استاندارد آلایندگی یورو 6 امروز بر اساس برنامه ریزی انجام شده نیاز صنعت خودرو است وباید در این خصوص زیرساخت های آن را ایجاد کنیم و شرکت اروند پلاستیک هم با تولید سیستم سوخت رسانی یورو 6  توانسته در این مسیر گام بردارد.
وی تاکید کرد قطعا خودروسازان کشور وظیفه خود می دانند سرمایه گذاری های خود در خصوص تامین زنجیره تامین را در جهت  حمایت از این گونه سرمایه گذاری ها هدایت کنند.
در ادامه رضا نوروززاده معاون وزیر و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز با مهم دانستن صنعت خودرو کشور گفت: با انجام توافقات و در زمان پسا تحریم کشورهای خودروساز بزرگ دنیا به کشورمان خواهند آمد.
وی افزود: با ورود کاروان های اقتصادی باید سعی کنیم که این حضور و فرصت ایجاد شده در این صنعت باعث تهدید برای قطعه سازان کشور نشود و در این مسیر نباید به راحتی بازارهای خودمان را در اختیار این کشورها قرار دهیم.
نوروز زاده تصریح کرد: قطعا حضور شرکت های بزرگ خودروسازی در کشور و انجام مشارکت با آنها باید در قالب انتقال دانش و تکنولوژی باشد و صرفا بهره گیری از بازار کشور و فروش محصولاتشان نخواهد بود.
گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: وظیفه دولت است که موانع پیش روی صنعت داخلی را کاهش دهد و خودروسازان نیز در جهت ایجاد داخلی سازی بیشتر محصولات و بهره گیری از  تکنولوژی روز دنیا که قابلیت رقابت با شرکت های بزرگ دنیا را داشته باشند برنامه ریزی و حرکت کنند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر