تمیز کردن اجاق گاز با مواد طبیعی
چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
367 بازدید

با استفاده از جایگزین های طبیعی علاوه بر حفظ سلامت خود و خانواده ، می توانید بر سلامت محیط زیست و سیاره زمین نیز تاثر گذارباشید.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ امروزه با توجه به  آشکار شدن خطر فرآورده های شیمیایی واهمیت حفظ محیط زیست ، استفاده از مواد طبیعی برای نظافت روز به روز بیشتر می شود ، شما را با برخی از این راه ها آشنا می کنیم .

سرکه سفید، مناسب‌ترین تمیزکننده با خاصیت ضدعفونی‌ کنندگی ملایم، برای سطوح اجاق گاز مناسب می باشد. سرکه از خود اثری روی سطوح به جای نمی‌گذارد و بوی آن نیز پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود.

حدود یک چهارم لیوان سرکه را در یک لیوان آب حل کنید و آن را روی سطوح مورد نظر اسپری کنید و با دستمال خشک آن را پاک کنید.

برای تمیز کردن آلودگی اجاق  می توانید از نمک استفاده کنید. وقتی که اجاقتان هنوز گرم است، لایه ای نمک روی سطح آن بپاشید؛ برای مدتی صبر کرده و سپس در حالی که دستکش به دست کرده اید، با دستمالی روغن آلودگی ها را پاک کنید.

 استفاده از نمک راه خوبی برای تمیز کردن اجاق است، به علاوه زمان بعدی که اجاق را روشن می کنید در آشپزخانه تان بوی سوخت حس نمی کنید.

اگر اجاق گازتان تان بعد از سر رفتن غذا بو گرفته است برای از ببین بردن آن لیمو ترش بهترین گزینه است. 2 لیمو ترش را با یک اینچ آب درون ظرف غذا بچلانید. بقیه لیمو را هم اضافه کنید و ظرف را به مدت 30 دقیقه با بالاترین دما روی اجاق گاز قرار دهید. با این کار اجاق بوی خوبی می گیرد و عصاره لیمو مواد چرب روی سطح اجاق را نرم و تمیز کردن آن را آسان تر می کند.

اگر غذایتان سوخته است، جوش شیرین جایگزین طبیعی خوبی برای شوینده های خریداری شده است. روی اجاقتان جوش شیرین بپاشید و سپس رویش قطرات آب بریزید. بگذارید تمام شب همانطور بماند و صبح توسط یک اسفنج آن را تمیز کنید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر