توصیه سفیرکشورمان درمسکو به هدف تجارایرانی
دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
478 بازدید

سفیرکشورمان توصیه کرد که بهتراست هدف تجارایرانی به منطقه قفقاز روسیه معطوف شود زیرا بهترین و سودمند ترین بخش برای تجارت قسمتهای جنوب روسیه است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ در این دیدار مهدی سنایی  سفیر ایران خاطرنشان کرد: روابط دو کشور به سرعت در حال توسعه است ، درحال حاضر دیالوگ ویژه ای مابین روسای جمهوری دو کشور برقرار شده است.

در تاریخ روابط دو کشور چنین حجمی از تبادل هیاتها بی سابقه بوده است. فقط ماه گذشته چند هیات بسیار بزرگ از روسیه به ایران سفرداشتند. هم اینک اسنادی مانند اعطاء خط اعتباری امضا شد. همچنین مجوزهای صادرات محصولات کشاورزی ، محصولات آبزی و لبنی ایران به روسیه اخذ شده است .مشکل بانکی هم اینک به مقدار زیادی تسهیل شده و با لغو تحریمها امیدواریم به صورت صد در صد حل شود.

سنایی در مورد تعرفه ها نیز این طور توضیح داد که با افزایش صادرات محصولات غذایی ایران امیدواریم که به زودی مسئله استفاده از کریدور سبز برای کالاهای ایرانی عملی شود . هفته گذشته با مشکلاتی که برای 365 کامیون حاوی محصولات غذایی ایرانی در مرز روسیه به وقوع پیوست و سفارت توانست با مساعدت های خود با داخل کشور و روسیه این مشکل را حل کند و الان مسئله استفاده محصولات ایران از کریدور سبز مطرح است . در زمینه کاهش تعرفه ها هم به دنبال استفاده از مزایای اتحادیه گمرکی اوراسیا هستیم. روسیه در شرایط فعلی هم جزء 10 اقتصاد برتر دنیاست. برای کار در روسیه باید کار بزرگ و برنامه دراز مدت داشته و با قواعد روسیه کار کنید . کار با سرمایه خرد و اقدام با شتاب در بازار روسیه موفقیتی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: سفارت ایران در مسکو برای پیشبرد مسائل اقتصادی و حل آن وقت زیادی گذاشته است که نمونه آن حل بندر سالیانکا است. همچنین پیشرفت در بحث تعرفه ها در سایه تلاشها و مذاکرات سازمان توسعه تجارت با اتحادیه اقتصادی اوراسیا بود.

در پایان سفیر کشورمان توصیه کرد که بهتر است هدف تجار ایرانی به منطقه قفقاز روسیه معطوف شود زیرا مسافت آن تا ایران 1000 کیلومتر است در حالیکه مسافت ایران تا مسکو 3000 کیلومتر است و بهترین و سودمند ترین بخش برای تجارت قسمتهای جنوب روسیه ، آستراخان و ناحیه ولگا و... است 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر