توضیحات وزیر در مورد فیلترینگ هوشمند
دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
388 بازدید

محمود واعظی در بازدید از نمایشگاه مطبوعات در مورد فیلترینگ هوشمند و سرمایه گذاری هایی که در این مورد شده است سخن گفت.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه محمود واعظی ظهر امروز در قالب بازدیدی از غرفه خبرگزاری ایسنا در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها به ارائه توضیحاتی درباره فیلترینگ هوشمند پرداخت و گفت: همانطور که می‌دانید سرمایه‌گذاری زیادی برای این طرح صورت گرفته اما به موازات سرمایه‌گذاری‌هایی که ما انجام می‌دهیم طرف مقابل هم در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی در عین حال اظهار کرد: هر چه ما در این حوزه تلاش می‌کنیم، آنها هم در این حوزه پیشروی دارند و در کل می‌توان گفت که شاهد نوعی جنگ الکترونیک و قدرت‌نمایی در حوزه فناوری هستیم.

این عضو کابینه دولت یازدهم همچنین متذکر شد: به هر حال ما تلاش داریم صفحات غیراخلاقی را از هر طریقی که ممکن است از دسترس خارج کنیم و حال در این زمینه چه از طریق فیلترینگ هوشمند و چه از طریق مذاکره با شرکت‌ها تلاش‌های متعددی جریان دارد.

وزیر ارتباطات در بخش پایانی صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که به طور متوسط چه میزان زمان برای مسدود کردن یک صفحه غیراخلاقی اینستاگرام زمان لازم است، توضیح داد: مدت زمانی که برای حذف صفحات نامناسب صرف می‌شود از 24 ساعت شروع شد و در گام بعد به 12 ساعت رسید و اکنون طبق آنچه در آخرین اظهارنظرها به ما اعلام شده این رقم به شش ساعت رسیده است.

وی در عین حال گفت: البته باید این نکته را هم در نظر داشت که اگر به عنوان مثال یک عکس و تعداد صفحات محدودی با بینندگان محدود به نمایش گذاشته شود قطعا برای رصد شدن آن مدتی زمان صرف می‌شود و برای خارج از دسترس کردن تمام این موارد باید به امکانات بسیاری دسترسی داشته باشیم.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر