تولید شیشه هوشمندی که سایه ایجاد می کند
سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
412 بازدید

یکی ازمعروف ترین سازنده های قطعات خودرو, شیشه هوشمندی تولید کرده است که در برابر نور, سایه ایجاد می کند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ آندریاس ولف مدیر ارشد درکمپانی کانتی ننتال می گوید: این روش منحصربه فرد برای اعمال حریم خصوصی افراد در اتومبیل است که می تواند مانع از تابش نور زیادی به داخل نیز شود و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی شود بدین صورت که استفاده از کولر در هوای گرم کمتر می شود، نیاز به سیستم تهویه مطبوع کمتر شده و مصرف انرژی بهینه می شود.

به گفته این مقام، در هر کیلومتر می توان جلوی تولید 4 گرم گاز CO2 را گرفت و در ماشین های الکترونیکی مصرف برق نیز 5.5 درصد کاهش پیدا می کند.

شیشه هوشمند این خاصیت را دارد که با فشار یک دکمه، سایه ای ملایم را روی شیشه ایجاد کند و بدین ترتیب مانع ورود نور شدید به داخل اتومبیل شود.

این شیشه ی هوشمند باعث حفظ حریم خصوصی و راحتی داخل اتومبیل و بسیاری ویژگی های مثبت دیگر را برای راننده و سرنشینان هنگام نشستن، فراهم می کند.

فناوری جدید با تزریق فیلم های مخصوص مجهز به ذرات در لایه های تعریف شده شیشه توسعه یافته است و با زدن دکمه، ذرات به طور سیستماتیک چینش موازی می شوند و پنجره یا شیشه موردنظر تاریک یا روشن می شود.

مسئولان پروژه از هوشمندتر شدن شیشه گفته اند که بر اساس میزان نور بیرونی ، شیشه خود را کم سایه و پر سایه می کند. هرچند فعلاً فیلم نصب شده روی شیشه تم آبی دارد اما به زودی رنگ های دلخواه برای آن تعریف می شود که از طریق سیستم لمسی مدیریت خواهد شد.

قرار است در نمایشگاه الکترونیک لاس وگاس در ژانویه 2016 نمونه ای از این شیشه به نمایش گذاشته شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر