تولید محصولات سایپا در الجزایر
شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
453 بازدید


از اواسط سال 2016 پنج نوع محصول گروه خودروسازی سایپا در کشور الجزایر تولید خواهد شد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ دکتر جمالی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا بیان کرد: بر اساس قرارداد منعقد شده از اواسط سال 2016، پنج نوع محصول گروه سایپا در کشورالجزایر تولید خواهد شد.
وی افزود: همزمان با حضور دکتر جهانگیری و هیات عالی رتبه ای از کشور ایران در الجزایر قرارداد تولید سالیانه بیست هزار دستگاه انواع محصولات گروه خودروسازی سایپا در این کشور امضاء شد.
دکتر جمالی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: بر اساس این قرارداد که با یک  شرکت الجزایری به امضا رسیده است تولید پنج نوع محصولات گروه خودروسازی سایپا شامل  ایکس 100 ،‌ تیبای 1 و 2، ساینا و پراید در الجزایر از میانه سال 2016 آغاز می‌شود.
 وی درخصوص سابقه اینگونه همکاری‌ها با الجزایر اظهار داشت:‌ تاکنون در زمینه تولید هیچگونه همکاری با الجزایر نداشته ایم و فقط در سال های گذشته تعدادی از محصولاتمان را به این کشور صادر کردیم و این نخستین قرارداد تولید مشترک است.
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا افزود:‌ طبق سرمایه‌گذاری اولیه پیش‌بینی کرده‌ایم که رقم تولیداتمان 20 میلیون دلار باشد که این میزان سرمایه‌گذاری تا 300 میلیون دلار قابل افزایش است و ارزش این قرارداد در سال های آینده به حداقل سالیانه 100 میلیون دلار برسد.
وی در ادامه  گفت:‌ ظرفیت تولیدات محصولات این شرکت در الجزایر در سال نخست 20 هزار دستگاه است که اگر بخش قطعات و زنجیره تامین در این کشور نیز ایجاد شود این ظرفیت قابل افزایش است.
شایان ذکر است گروه خودروسازی سایپا علی رغم محدودیت های موجود تمامی تلاش خود را برای توسعه بازارهای صادراتی با بهره گیری از مزیت های رقابتی محصولات خود چون مصرف سوخت پایین، قیمت رقابتی، خدمات پس از فروش گسترده و قطعات یدکی با قیمت رقابتی و در دسترس خواهد کرد و امیدوار است سهم صادراتی خود را توسعه دهد.
شرکت سایپا در سال های اخیر رتبه اول صادرات خودروی کشور را به خود اختصاص داده و تنها خودروسازی است که هفت بار به عنوان صادرکننده نمونه و دو بار به مقام صادر کننده ممتاز کشوری دست یافته است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر