تکذیب خرید هواپیما درسال 94توسط کاسپین ایر
یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
570 بازدید

معاون بازرگانی و خدمات بازرگانی کاسپین ایر براین موضوع که این شرکت در سال 94 با وجود تمایل به توسعه ناوگان خود هیچ هواپیمایی خریداری نکرده است،تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ عبدالکریم نعناکار معاون بازرگانی و خدمات بازرگانی کاسپین ایر با بیان اینکه ادعا شده این شرکت ۲ فروند هواپیما خریداری کرده اما آمریکا مانع ورود آنها به ایران شده است،افزود: این شرکت امسال خرید هواپیما نداشته است، آمریکا پس از رفع تحریم‌های هسته‌ای دنبال بهانه برای اتهام‌های واهی تروریسم و حقوق بشر به ایران است.
 وی ادامه داد: شرکت هواپیمایی کاسپین حدود 23 سال پیش تاسیس شد و در این مدت همه فعالیت‌های خود را در حوزه حمل و نقل هوایی، مسافر متمرکز کرد.
نعناکار با تاکید بر اینکه کل فعالیت‌های این ایرلاین در حوزه جابه‌جایی مسافر است، گفت: سالانه 13 هزار سورتی پرواز در داخل انجام می‌دهیم.
معاون بازرگانی و خدمات بازرگانی کاسپین تصریح کرد: حتی به نقاطی نظیر نجف، سلیمانیه، اربیل عراق هم پرواز چندانی نداریم چون هواپیماهای ما امکان پرواز بیش از 3 ساعت ندارند.
وی افزود: روز هشتم شهریور ماه سال گذشته و در بهبهه مذاکرات هسته‌ای وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که شرکت کاسپین ایر تحریم شده است؛ آنها ما را به ابهام واهی کمک به تروریسم تحریم کردند و سپس سیستم‌های مرکزی ما را هم قطع کردند، همان سیستم‌های برنامه‌ای که همه ایرلاین‌ها با آن کار می‌کنند.
معاون بازرگانی و خدمات بازرگانی کاسپین افزود: ما هم از طریق مراکز ذی صلاح پیگیری و اعلام کردیم که اتهام واهی است و کمکی به تروریسم نداشته‌ایم، اما آنها تحریم‌های ما را ادامه دادند.
نعنا کار افزود: در این راستا ما هم برای کاهش اثرات تحریم و با توجه به اقتصاد مقاومتی همه سیستم‌های خود را توسط متخصصان داخلی نوشتیم و در یک سال اخیر چنان پیشرفتی کردیم که برنامه‌های نوشته شده و بومی شده صنعت را به ایرلاین‌های دیگر دادیم.
وی بیان کرد: روز گذشته دوم بهمن ماه وال استریت ژورنال به نقل از دفتر وزارت بازرگانی آمریکا ابلاغیه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه 3 نفر و دو شرکت و دو کشور آفریقایی به دلیل فروختن هواپیما به کاسپین ایر و ایران تحریم شدند.
معاون بازرگانی و خدمات بازرگانی کاسپین گفت: حتی از این دو کشور آفریقایی که در ابلاغیه وزارت بازرگانی آمریکا امده است، نه قطعه خریده و نه هواپیما خریده‌ایم.
نعناکار گفت: البته ما این موضوع را از وزارت خارجه ایران پیگیری کرده‌ایم.
وی گفت: هیچ یک از دو فروند هواپیمای که ذکر شده است، متعلق به شرکت هواپیمایی کاسپین نیست.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر