تکریم ارباب رجوع ضرورت کار قضات است
یکشنبه ۰۶ دى ۱۳۹۴
0 نظر
489 بازدید


رئیس کل دادگستری استان البرز در جمع دادیاران جدید استان بر اینکه احترام به ارباب رجوع یک ضرورت برای قضات است،تاکید ورزید.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری استان البرز، احمد فاضلیان روز شنبه در جمع دادیاران جدید استان ، با تاکید بر اینکه که هیچ مقامی در هیچ جایگاهی این حق را ندارد در امر قضاوت دخالت داشته باشد، گفت: احترام به ارباب رجوع یک ضرورت برای قضات است که لازمه آن افزایش آستانه تحمل است و هنر قاضی باید این باشد که با وجود فشار کاری زیاد بتواند رفتار خود را مدیریت کند و با مردم مهربان باشد.
وی افزود: باید شرایطی فراهم کنیم که نیرویی که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده و در دستگاه قضایی آغاز به کار کرده است در معرض تهدید قرار نگیرد.
رئیس کل دادگستری استان البرز تصریح کرد: خداوند به قضاتی که در دستگاه قضایی اشتغال دارند عنایت ویژه دارد برای اینکه مهمترین وظیفه آن ها اجرای عدالت است که مختص اولیای الهی است و قضات باید شاکر باشند در چنین جایگاهی قرار گرفته اند.
وی راهکار پاسداری از نعمتی که خداوند در اختیار قضات قرار داده را رعایت شئونات اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: بدون تقوای الهی، عدالت محقق نمی شود و عدالت واقعی را می توان در انسان های مومن و با تقوا جست وجو کرد، حتما باید این پیش نیاز یعنی تقوای الهی در قضات باشد تا عدالت به معنای واقعی محقق شود.
عالی ترین مقام قضایی استان مسیر قضاوت را بسیار خطیر و ماموریتی دشوار توصیف کرد و اظهار داشت: سیاست دستگاه قضایی البرز، صیانت از نیروی انسانی در این مجموعه است برای اینکه اعتقاد داریم باارزش ترین سرمایه هر دستگاهی نیروی انسانی آن است و نباید اجازه دهیم این سرمایه گران سنگ دچار لطمه شود.
فاضلیان رفتارها را در نوع نگاه مردم تاثیرگذار دانست و اظهار داشت: تلاش زیاد با رفتاری که همراه با عصبانیت باشد زایل می شود باید با رعایت اصل بی طرفی شرایط برای ارائه دفاعیات شاکی و متشاکی فراهم باشد و قاضی بدون داشتن موضوع گیری، تا زمان صدور رای از اظهارنظر خودداری کند.
وی قضاوت را یک تکلیف الهی دانست که سختی و محدودیت های زیادی دارد و به قضات جوان توصیه کرد: با عشق و علاقه به این کار بپردازید و این نگاه را داشته باشید که نعمتی به شما داده شده و باید برای انجام آن از همه وجود خود مایه بگذارید.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر