کتاب تکنیک های نوین آمادگی جسمانی به بازار آمد
جمعه ۰۷ شهریور ۱۳۹۹
0 نظر
84 بازدید

کتاب تکنیک های نوین آمادگی جسمانی به نویسندگی عظیمه مهری¬پور یکی از مربیان پیشکسوت و باتجربه آمادگی جسمانی شهرستان فردیس به بازار آمد. 

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ عظیمه مهری پور درباره این کتاب می گوید: با یاد و نام خداوند دانا و توانا آنچه مرا وادار کرد زحمات 28 ساله خودم را در اختیار نوآموزان، جوانان و افراد مسن بگذارم ، لطف و عنایت خداوند متعال و یاری همسرم بود که توانستم این آموخته ها را به روی کاغذ بیاورم و کتابی جامع و مفید در اختیار علاقمندان قرار بدهم . نکته مهم برای یک مربی این است که سلامت و تندرستی ورزشکار مهمتر از هر چیز دیگری است ; شعار ما این است اول سلامت بعد ورزش.

این کتاب که حاصل 28 سال سابقه آموزشی بنده است بدون کپی برداری از منبعی، اعم از خارجی و داخلی و با توجه به شرایط جسمانی ورزشکار برای گروههای مختلف سنی اعم از پیر و جوان، آسیب دیده و غیره ... نوشته شده است .

در طول بیش از سي سال گذشته، كتابهاي متعددي در زمینه فعالیت هاي ورزشي به رشته تحریر در آمده كه متاسفانه تعداد بسیار اندكي از این كتاب ها به جامعه زنان اختصاص دارد، شاید به همین دلیل حضور بانوان را در محیط هاي ورزشي كمتر مي بینیم، زنان كمتر به فكر سلامت خود هستند و از طرف دیگر بانوان در مقایسه با مردان نسبت به نیازهاي خود ناآگاه ترند، زیرا اطلاعات كمي دریافت كرده اند .

سلامتي، نیاز مبرم انسان است و همه انسانها به این موهبت الهي نیازمند هستند .بانوان به دلیل ویژگیهاي ساختاري، نقش محوری در خانواده و تغییراتي كه در طول سالهاي زندگي در آنان به وجود مي آید، به مراتب به ورزش و آمادگي جسماني نیازمندتر هستند . متاسفانه در جامعه ما، بانوان به خود، كمتر توجه دارند و همین امر ناشي از عدم آموزش و آگاهي آنان نسبت به بزرگترین موهبت زندگي، یعني سلامتي است .شما كمتر بانویي را مي بینید كه به هر دلیل، از دردي در نواحی مختلف بدن رنج نبرد .كمتر بانویي را مي بینید كه در برنامه زندگي روزانه خود زماني را جهت تامین سلامتي خود در نظر گرفته باشد . در حالی که آقایان در محل كار خود قبل از شروع كار اداري حتما مکان و زماني را در محیط كار براي ورزش كردن دارند. این ورزش ممكن است ورزش صبحگاهي باشد یا پینگ پنگ باشد یا فوتبال و ... اما بانوان چه؟ آیا در محیط كار خود جایي براي ورزش كردن دارند ؟

یك مثال بسیار ساده، پرستاران مرتب بالاي سر مریضهاي ما هستند؛ این قشر زحمت كش و فداكار گاه شیفت روز دارند و گاه شیفت شب، با خستگي طاقت فرسایي كه براي آنها در محیط كار پیش مي آید هم از نظر روحي و هم از نظر جسمي آسیب زیادی مي بینند و تا زماني كه جوان و نیرومند هستند كار مي كنند اما همین كه پا به سن گذاشتند دردها و آسیب هاي خود را یدك می كشند .

در این كتاب شما با مفاهیم آمادگي جسماني آشنا مي شوید و نقش فعالیت هاي ورزش را در مقاطع مختلف زندگي مي آموزید .این كتاب شما را به سوي بزرگترین موهبت زندگي كه تمام هستي انسان را تشكیل مي دهد، یعني سلامتي و چگونه سالم زیستن، سوق مي دهد و به شما مي آموزد برخورداري از سطح آمادگي جسماني چگونه شما را زیباتر و توانمندتر نشان مي دهد.

مطمئن باشید با پیروي از اصول آمادگي جسماني این كتاب در كمتر از چند ماه، سطح آمادگي جسماني شما افزایش مي یابد و احساس بهتري نسبت به خود خواهید داشت، ظاهر شما متناسب و موزون‌تر از گذشته خواهد شد و از همه مهمتر آرامش روحي و توانمندي جسماني شما باعث مي‌شود شادي و سلامتي را به خود و خانواده خود برگردانید.

همچنین در این كتاب در مورد رژیم غذایي و یا بهتر بگویم تغذیه و برنامه ریزي صحیح غذایي آشنا خواهید شد.بنده به عنوان یك ورزشكار و مربي كه سال‌ها تجربه و تلاش خود را در راه سلامت مردم به كار برده‌ام سعی کرده‌ام به عنوان عضو كوچكي از جامعۀ بزرگ ورزشي در جهت آگاه كردن بانوان كشورم گامي بردارم. امیدوارم بانوان جامعه با مطالعه این كتاب، راه دستیابي به سلامتي و تندرستی را بیاموزند. امیدوارم دانشجویان رشته تربیت بدني و مربیان جوان از این كتاب به عنوان یك مرجع فراگیري اصول پایه آمادگي جسماني مهم بهره گیرند.

اگر خواهیم در مورد تغذیه و یا رژیم غذایي در علم ورزش، كلامي بگوییم، به نظر بندۀ حقیر علم تغذیه باید زیر نظر پزشك متخصص تغذیه تعریف شود. اما از نظر ورزشي آنچه كه تجربه چندین ساله نشان داده، تغذیه سالم و منظم همراه با برنامه ریزي صحیح غذا و خواب كافي، براي هر ورزشكار است.

من خود شاهد آن بوده ام كه خیلي ها وقتي صحبت از آمادگي جسماني مي شود فكر مردم به هر سو جز، گزینۀ اصلي مي رود خیلي ها حتي فكر مي كنند آمادگی جسمانی یک رشته رزمي است. حال با این كتاب و توضیحات كامل و جامع نشان مي دهیم كه آمادگي جسماني تا چه حد ضروري است. این كتاب بر اساس مفاهیم و دستورالعمل هایي كه قابل فهم براي همگان است و نیز آموزش هاي لازم جهت رسیدن به آمادگي جسماني مطلوب تهیه شده است. همچنین كساني كه مشكلات مفصلي، آرتروز و یا هر مشکل دیگري كه دارند، با مراجعه به این كتاب و تمرینات آن مي توانند سلامت خود را بازیابند.

 

پ . ن :

((نظر دکتر صراف اسماعیلی درباره کتاب تکنیک های نوین آمادگی جسمانی))

 

 

شبکه خبری صدای رسانه
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر