ثبات در قیمت محصولات لبنی
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
553 بازدید

به گفته عضو انجمن صنفی صنایع لبنی با توجه به افزایش قیمت محصولات لبنی در ماه های اخیر و به دنبال آن کاهش تقاضای ،افزایش قیمت این محصولات در آینده کوتاه مدت و میان مدت امکان پذیر نمیباشد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه قیمت انواع محصولات لبنی در مقایسه با هفته‌های گذشته بدون تغییر و با ثبات بوده است.

 فربد در ادامه افزود: افزایش قیمت لبنیات در آینده نزدیک ممکن نیست و تاثیر‌پذیری کمتری از تورم آتی دارد اما حاشیه سود ناچیز صنایع لبنیات، امکان سرمایه‌گذاری‌های جدید را غیرممکن می‌کند.وی قیمت انواع محصولات لبنی را به شرح زیر عنوان کرد:

شیر کم چرب یک لیتری به طور متوسط 2400 تومان و شیر پرچرب یک لیتری 2500 تومان عرضه می‌شود.

شیر کیسه‌ای یک لیتری نیز 1600 تومان قیمت دارد. همچنین ماست کم چرب یک کیلوگرمی 3300 تومان و ماست پرچرب یک کیلوگرمی 3500 تومان فروخته می‌شود.

پنیر 450 گرمی 4700 تومان و پنیر 350 گرمی 4200 تومان به طور متوسط قیمت در مغازه‌های سطح شهر قیمت دارد. همچنین دوغ 1.5 لیتری به طور متوسط 2400 تومان،کره 50 گرمی 1200 تومان و خامه 100 گرمی نیز 1300 تومان عرضه می‌شود.

به نظر می‌رسد با افزایش قیمت‌ برخی محصولات لبنی در ماه‌های اخیر و به تبع آن کاهش تقاضا برای این محصولات، انجمن صنایع لنبی تمایلی به افزایش قیمت‌ها دست کم در کوتاه مدت و میان مدت ندارد و به نظر می‌رسد طی ماه‌های آینده با وجود برخی گلایه‌ها از سوی تولید‌کنندگان مبنی بر بالا بدون هزینه‌های تولید و منطبق نبودن هزینه تولید با قیمت تمام شده کالا، بازار لبنیات با ثبات نسبی در قیمت‌ها همراه باشد.

البته امروز معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده که صنایع لبنی نرخ مصوب 1440 تومانی شیر خام را که از سال گذشته ابلاغ شده اجرایی نمی‌کنند که در این راستا دولت منتخبی از اعضای خود را برای رسیدگی نهایی به این مساله انتخاب کرده تا هرچه سریع‌تر این قیمت اجرایی شود اما صنایع لبنی که تاکنون زیر بار اجرای این نرخ نرفته ‌اند و معتقدند با افرایش نرخ شیر خام به 1440 تومان باید قیمت محصولاتشان را نیز دوباره افزایش دهند که این امر با توجه به نبود کشش در بازار مصرف امکانپذیر نیست. البته ناگفته نماند که طبق مصوبه دولت صنایع لبنی باید محصولات خود را با استفاده از شیر 1440 تومانی و با قیمت‌های فعلی تولید و عرضه کنند و قیمت‌های فعلی محصولات لبنی با احتساب شیر خام 1440 تومانی مصوب شده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر