ثبت نام رئیس جمهور برای مجلس خبرگان رهبری
دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
530 بازدید

دکتر حسن روحانی ساعتی پیش با حضور در ستاد انتخابات کشور، رسما برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس خبرگان ثبت نام کرد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ حجت‌ الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در پنجمین روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری با حضور در وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت نام کرد.

وی از سال 1379 عضو مجلس خبرگان بوده و ریاست کمیسیون سیاسی- اجتماعی (از ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۵ و از ۱۳۹۲ تاکنون)؛ ریاست کمیسیون حراست (از ۱۳۹۲ تاکنون) و عضو هیأت رئیسه و رئیس دفتر تهرانِ دبیرخانه این مجلس (از ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷) از مسئولیت‌های روحانی در مجلس خبرگان رهبری بوده است.

روحانی صبح امروز پس از ثبت‌نام در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مجلس خبرگان بسیار حائز اهمیت است و رهبری هم مهمترین ستون نظام به حساب می‌آید.

وی افزود: امروز اگر در کشور ما اتحاد، انسجام و هماهنگی وجود دارد و ما می‌توانیم به راحتی از مشکلات مهم عبور کنیم به دلیل ولایت فقیه و شخص ولی فقیه است. ولایت فقیه یکی از ستون‌ها و ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران و مهم‌ترین و بالاترین ستون است.

رئیس جمهور همچنین با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) گفت: برای ما خیلی مهم است که به دنیا هم در زبان و هم در عمل اعلام کنیم که تصمیم‌گیر اصلی برای مدیریت کشور آرای مردم و صندوق‌های انتخاباتی است. ما اولین کشوری هستیم که در منطقه نظام پارلمانی و انتخاباتی را در مشروطه قبول و به آن عمل کردیم. هر چند در سال‌های بعد انحرافی در آن ایجاد شد. در نظام اسلامی و مردمسالاری دینی هم ما اولین کشوری بودیم که انقلاب اسلامی را به ثمر رساندیم و امروز آماده می‌شویم برای برگزاری سی و سومین انتخابات.

روحانی با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس نیز خاطر نشان کرد: مجلس محل قانون‌ گذاری و محل نظارت نمایندگان مردم و دستگاه‌های اجرایی است و با آرای نمایندگان ملت است که وزرا مجوز فعالیت می‌گیرند.

رئیس دولت یازدهم همچنین اضافه کرد: افرادی که خود را صالح می‌دانند به بعضی دغدغه‌هایی که از گوشه و کنار گفته می‌شود اعتنا نکنند. کشور ما کشور قانون است و شورای نگهبان بی‌تردید بر مبنای قانون عمل می‌کند. دولت، وزارت کشور، هیأت‌های اجرایی، استانداران و فرمانداران نیز بر مبنای قانون عمل می‌کنند. اگر هم در گوشه‌ای در اجرا تخلف صورت گیرد این دولت با شدت با آن برخورد می‌کند، زیرا ما در پی برگزاری یک انتخابات صددرصد سالم، شکوهمند، رقابتی و با مشارکت حداکثری هستیم. ان‌شاءالله دولت با هماهنگی و همکاری با شورای نگهبان این مهم را تأمین می‌کند.

روحانی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به مشارکت بسیار خوب بانوان در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و دینی کشورمان تصریح کرد: اگر حضور خانم‌ها از آقایان پررنگ‌تر نباشد کمرنگ‌تر نیز نیست. خانم‌ها هم باید در انتخابات مجلس خبرگان و به ویژه در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کنند. این ترکیب برای ما در انتخابات اهمیت دارد. البته فرقی نمی‌کند نماینده مجلس آقا یا خانم باشد، اما تعداد قابل ملاحظه خانم‌ها از دید افکار عمومی جهان اهمیت دارد تا آنها واقعیت این کشور را درک کنند که هیچ امری در این کشور بر مبنای جنسیت نیست، بلکه بر مبنای شایستگی است.

رئیس جمهور در ادامه تأکید کرد: ما انتظار داریم خانم‌هایی که در خود شایستگی می‌بینند برای ثبت نام بروند. ان‌شاءالله این انتخابات منشاء وحدت و انسجام بیشتر کشور شود.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه ما در شرایط منطقه‌ای و جهانی خاصی هستیم و بیش از هر زمانی به وحدت، برادری و یکپارچگی نیاز داریم، افزود: اقوام مختلف در کشور ما در سایه قانون انسجام و وحدت را احساس می‌کنند. رقابت بسیار خوب است اما رقابت باید سالم و اخلاقی باشد. اگر رقابت نباشد انتخابات حرارت و نشاط لازم را ندارد. ما به نشاط در سایه رقابت نیازمندیم تا رقابتی شکل گیرد که پایانش منجر به دلگرمی، وحدت و انسجام بیشتر شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر