جان بخشی به فضای شهری با هنر دیوارنگاری
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷
0 نظر
20 بازدید

شهردار کرج گفت: نقاشی‌های دیواری با ایجاد تنوع بصری ، باعث پویایی فضای شهری می‌شوند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ علی اصغر کمالی زاده شهردار کلانشهر کرج اظهار کرد: نقاشی دیواری هنری است که از دیرباز در کشورمان رواج داشته است.

وی ادامه داد: دیوارنگارهای دوره صفویه و قاجار امروز به میراثی گرانبها تبدیل شده‌اند که هویت و فرهنگ ایرانی را با زبانی قابل فهم‌تر به مخاطبان عرضه می کنند.

وی افزود: توجه به نقاشی دیواری امروز در سراسر دنیا مشهود است چون با این هنر می توان ضمن انتقال سریع تر پیام به شهروندان، پویایی در محیط شهر و تنوع بصری به وجود آورد.

این مسئول با اشاره به درخشش جوان کرجی در مجمع جهانی اقتصاد توضیح داد: درخشش مهدی قدیانلو، جوان کرجی در مجمع جهانی اقتصاد با دیوار نگاره‌ای که موضوع آسمان فرداها را به تصویر کشیده مایه مباهات است.

وی اظهار کرد: در سالهای پیش هم شهر کرج از هنر این جوان بهره برده ایم اما در دوره فعلی آماده هستیم تا همکاری بیشتری با او داشته باشیم.

کمالی زاده ابراز کرد: از این جوان  که یکی از سرمایه ها و افتخارات کشور و شهرمان است و در شهرهای مختلف اروپایی و آمریکایی نقاشی های چشم نوازی را به تصویر کشیده، دعوت میکنم تا با حضور در شهر کرج، دیوارهای زادگاهش را با هنر غنی خود مزین به تصاویر بدیع کند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر