جدال لاریجانی و کوچک زاده در راستای بودجه
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
382 بازدید

 برخی بودجه هایی که در اختیار روئسای مجلس بوده امسال به 42 میلیارد رسیده وهیچ وقت گزارشی درنحوه هزینه کردن آن داده نشده است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ کوچک‌زاده نماینده مردم تهران بیان کرد : برخی بودجه‌هایی که در اختیار روئسای مجلس بوده است امسال به 42 میلیارد رسیده است،در حالیکه برای آن  تعیین تکلیف نشده و هیچ وقت گزارشی در مورد نحوه هزینه کردن آن توزیع نشد.

 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری در جلسه علنی امروز، خاطر نشان کرد:‌ برخی از رسانه‌ها با هر هدفی که داشتند صحبت‌هایی را در مورد هزینه‌های دیوار کشی دور مجلس و ساختمان‌های اطراف آن مطرح کردند و سوالاتی نیز از نمایندگان در این باره از سوی مردم پرسیده می‌شود و ما نمی‌دانیم چه پاسخی به آنها بدهیم.

وی تصریح کرد:‌ این‌ها قانون است و باید عمل شود و یکی از دلایل استعفای من عدم توجه به قانون بود که البته گفتند مدلل نبوده و فاقد دلایل درست است. ضمن آنکه به دولت نیز متذکر می‌شوم که به قانون عمل کرده و بودجه سنواتی کشور را هر چه سریعتر تقدیم مجلس کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: بخشی از تذکر شما در مورد تخلف دولت در ارایه لایحه بودجه درست است و دولت باید هر چه سریعتر بودجه را ارائه کند. اما تذکر دیگر شما در مورد هزینه‌های مجلس به جا نیست؛ چرا که در همه این سالها گزارش عملکرد بودجه مجلس به موقع داده شده و کمیسیونهای مربوطه نیز در حال بررسی آن هستند  و مسیر اجرایی آن در حال طی شدن است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: 14 سال است که گزارشی با عنوان رسیدگی به عملکرد بودجه سالانه مجلس ارائه نشده در حالی که براساس قانون، باید این کار تا پایان شهریور ماه هر سال انجام شود.

وی با اشاره به دیوار اطراف پیرامونی مجلس نیز گفت: هزینه‌ی 10 میلیارد 20 میلیارد در مورد دیوار مجلس درست نیست و کلا دو سه میلیارد تومان بیشتر هزینه نشد که آن هم به خاطر مسائل امنیتی بوده است که این موضوع نیز بر عهده اختیارات رئیس مجلس است و ما هم با توجه به تهدیدها و لحاظ نظرات سپاه ملاحظات امنیتی را برای مجلس لحاظ کردیم، اما در مورد طرح‌های عمرانی مجلس نیز بخشی از آن مربوط به دفاتر کار نمایندگان است که چیز پنهانی هم نیست و خود نمایندگان هم بارها گفته‌اند این که 5 نماینده در یک اتاق بنشینند برای رسیدگی به مراجعه کنندگان شرایط مناسبی نیست و ما به دنبال تغییر این شرایط هستیم و می‌خواهیم برای هر نماینده یک اتاق در نظر بگیریم و این کاری است که در حال انجام است.

 برای کمیسیون‌های مجلس نیز به دلیل مشکلاتی که دارند اتاق‌هایی در حال تاسیس می باشد همچنین برخی دیگری از طرح‌های عمرانی اطراف مجلس نیز مربوط به کتابخانه مجلس است که در یک کتابخانه قدیمی در حال حاضر قرار دارد و با توجه به مجموعه نفیسی که در این کتابخانه وجود دارد و قرار گرفتن در معرض آسیب‌هایی نظیر زلزله برای نگهداری از آنها خواستیم مجموعه‌ای مهیا کنیم و اتاق دیگری برای رئیس مجلس و تشریفات دیگری ساخته نمی‌شود.

لاریجانی با تاکید بر این که مبلغ در اختیار رئیس مجلس از 12 میلیارد بیشتر نیست تصریح کرد: 42 میلیارد در روی کاغذ آمده است اما مبلغی که پرداخت شده 10 – 12 میلیارد بیشتر نیست و این مبلغ نیز به نمایندگان داده می‌شود تا به مستمندان و نیازمندان در حوزه‌های انتخابیه پرداخت شود. اما اسم آن این است که این مبلغ در اختیار رئیس مجلس است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر