جریمه هوشمند متخلفان رانندگی در کرج
سه شنبه ۲۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
313 بازدید

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از جریمه رانندگان متخلف توسط سیستم هوشمند در این کلانشهر خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، احمد افضلی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج ابراز کرد : با تکمیل فرایند نصب تجهیزات و دوربین های مکانیزه در سطح شهر، ثبت تخلفات راهنمایی و رانندگی خودروهای عبوری شهر از طریق مرکز کنترل ترافیک شهرداری این کلانشهر انجام می گیرد. 
وی ادامه داد: با استقرار تیم راهنمایی و رانندگی در مرکز کنترل ترافیک شهرداری ایران کوچک، ثبت تخلفات به صورت مکانیزه در این مرکز انجام می گیرد تا رعایت اصل نظم در حمل و نقل شهری در دستور کار رانندگان خودروهای عبوری قرار گیرد.
وی اظهارکرد: تاکنون تعداد 15 دوربین نظارتی در نقاط مختلف شهری نصب شده است. این دوربین ها وضعیت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را از سوی رانندگان مورد بررسی قرار داده و در صورت تخلف، برای آنان جریمه صادر می کند.
افضلی، با بیان اینکه فرایند ثبت تخلفات رانندگان از طریق سیستم و با نظارت و بررسی کارشناسان و درجه داران پلیس راهنمایی و رانندگی انجام می گیرد، خاطرنشان کرد: برگه های جریمه به همراه عکس تخلف ثبت شده، در مدت 48 ساعت به در منزل متخلفان پست می شود که این امر با همکاری اداره پست انجام می گیرد.
وی، از افزایش بیش از دو برابری این دوربین های نظارتی در آینده نزدیک خبر داد و اذعان داشت:تلاش شده است در مرحله نخست طرح، معابر و میادین اصلی و حساس شهری را تحت نظارت تصویری و ثبت تخلفات قرار دهیم.
به گفته این مسئول، با توجه به دقت و حساسیتی که در مجموعه معاونت حمل و نقل و ترافیک و پلیس راهنمایی و رانندگی برای برخورد با بی قانونی و اجرای نظم در تردد خودروها وجود دارد، ضروری است رانندگان از این پس با دقت مضاعفی نسبت به گذشته در مسیرهای شهری تردد کرده و از انجام تخلف بپرهیزند.
وی خاطر نشان کرد: در ادامه این روند، تکمیل نصب دوربین های پلاک خوان سطح شهر را در برنامه قرار داده ایم که تاکنون تعداد 48 دوربین از مجموع 52 دوربین مصوب، در معابر شهری کرج بویژه محورهای طرح ترافیک نصب شده است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر