جزئیات قیمت بلیت هواپیما در ایام نوروز
شنبه ۱۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
262 بازدید


دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از فروش بلیت‌های ایام نوروز با دامنه قیمتی فعلی خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، مقصود اسعدی سامانی ابراز کرد: براساس دستورالعمل آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، مسیرهایی که مشمول این دستورالمعل شدند فقط پروازهای برنامه‌ای هستند و پروازهای چارتری را شامل نمی‌شوند این شرایط موجب می‌شود به تدریج شرکت‌های هواپیمایی رویکرد خود را در خصوص نوع فعالیت انتخاب کنند.
سامانی درباره ساماندهی پروازهای چارتری نیز گفت: فعالیت شرکت‌های هواپیمایی به صورت برنامه‌ای یا چارتری باید از سوی خود ایرلاین‌ها اعلام نیاز شود که البته شرکت‌های هواپیمایی موجود به نظر می رسد علاقه فعالیت به صورت صرفا چارتری را ندارند بلکه در نظر دارند در تمام بخش‌های حمل مسافر، بار و پست هوایی به ‌صورت برنامه‌ای و چارتری در سطح  محلی، داخلی و بین‌المللی فعالیت کنند.
وی درباره اعمال مدیریت نرخ بلیت هواپیما برای ایام نوروز با وجود آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در ۱۷۰ مسیر پروازی گفت: با اجرای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، تعیین قیمت بر عهده ایرلاین‌ها گذاشته شده تا هر شرکت هواپیمایی با ارائه قیمت‌های رقابتی و خدمات مناسب نسبت به جذب مسافر اقدام کند.
دبیر انجمن با بیان اینکه ایرلاین‌ها با توجه به شرایط بازار و قیمت تمام شده تلاش می‌کنند نرخ‌‎های مناسبی را تعریف و به مسافران عرضه کنند گفت: نرخ‌هایی که در مدت بعد از آزادسازی به صورت مستقیم از طرف شرکت‌های هواپیمایی از طریق دفاتر مجاز فروش و سایت آنها عرضه شده نرخ‌های نسبتا مناسبی بوده و بلیت‌های ایام نوروز نیز با همین دامنه قیمتی فعلی به فروش می‌رسد.
سامانی تاکید کرد: با اجرای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان نهاد حاکمیت صنعت هوانوردی به جای تعیین نرخ‌های تکلیفی، بر قیمت بلیت ایرلاین‌ها نظارت خواهد کرد. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر