جلوگیری ازفعالیت موسسه های مالی غیرمجاز
پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
272 بازدید


رئیس کل بانک مرکزی بر جلوگیری از فعالیت های جدید موسسه های مالی غیرمجاز تاکید ورزید.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، ولی الله سیف در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور در تالار وزارت کشور، ابراز کرد: با هماهنگی های بانک مرکزی، مراجع قضایی، نیروی انتظامی و وزارت کشور، اقدامات مناسبی برای جلوگیری از فعالیت های موسسه های مالی و اعتباری غیرمجاز انجام شده است.
وی افزود:به طور قطع بانک مرکزی به تنهایی نمی توانست نسبت به فعالیت موسسه های غیرمجاز اقدام کند.
سیف ادامه داد: اگر زمانی که موسسه ای یک شعبه ایجاد می کرد مسئولان نسبت به آن بی توجهی نمی کردند، شعب این موسسه ها به 400 تا 500 شعبه افزایش نمی یافت که هم اکنون احساس سرقفلی داشته باشند.
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به برخورد قاطعانه با موسسه های غیرمجاز گفت: دستگاه های مرتبط برای برخورد با این موسسه ها و بازگشت آرامش به بازار پول، حمایت های مناسبی از بانک مرکزی انجام دادند.
سیف با اشاره به کاهش نرخ تورم به 13.7 درصد گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، این رقم در بازار بین بانکی کاهش مطلوبی داشته و با ادامه انضباط پولی به دنبال خروج از رکود هستیم.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه با بهره گیری از آموزه های اقتصاد مقاومتی می توانیم به سمت تحقق اهداف مورد نظر حرکت کنیم، تصریح کرد: اقتصاد کشور باید به گونه ای باشد که سرمایه گذاران بتوانند آن را پیش بینی کنند؛ البته در دو سال گذشته اقداماتی در این زمینه انجام شده به نحوی که تلاطم در بازار ارز کاهش یافته است.
سیف ادامه داد: با وجود نوسان نرخ ارز پیش از دولت یازدهم و وجود شرایط تحریم، دولت توانست تعادل و تناسب مناسبی در بازار ارز ایجاد کند؛ دامنه نوسان آن در یک سال اخیر با وجود مشکلات بیش از 30 درصد و نسبت به دو سال گذشته 75 درصد کاهش داشته است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر