جمع آوری کودکان خیابانی در هاله ای از ابهام
شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
0 نظر
91 بازدید

با هماهنگی های صورت گرفته بزودی جمع‌آوری کودکان کار و خیابانی و نگهداری آن‌ها براساس پروتکل‌های جدید بهداشتی آغاز می شود.

به گزارش صدای رسانه،انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در خصوص جمع آوری معتادین متجاهر اظهار داشت: استدلال ما این است که با توجه به شیوع ویروس کرونا بهترین مکان برای افرادی که معتاد هستند و بیماری زمینه‌ای دارند محیط‌هایی است که در آن تجمع وجود ندارد.

وی بیان داشت: به عنوان مثال در کهریزک و زندان‌ها با توجه به شرایط حفاظتی کمترین شیوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شاهد بوده‌ایم و بنابراین نسبت به جمع آوری معتادین متجاهر که عمدتا دارای بیماری‌های زمینه‌ای هم هستند،  اقدام شده تا جلوی گسترش ویروس کرونا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بگیریم.

استاندار تهران اظهار داشت: این افراد 14 روز در قرنطینه می‌مانند و با هماهنگی ستاد مقابله مواد مخدر روزانه 100 نفر از این افراد پذیرش می‌شوند و در مرکز نگهداری فشافویه غربالگری می‌شوند و تست کرونا می‌دهند.

وی بیان داشت: تاکنون حدود 300 معتاد متجاهر از استان تهران جمع آوری شده  و این روند همچنان ادامه دارد.

محسنی بندپی افزود: اگر تست اولیه این معتادین هم منفی باشد در مکانی 14 روز نگهداری خواهند شد و افرادی که تست کرونای آنها مثبت باشد به مراکز درمانی مشخص شده اعزام می‌شوند.

استاندار تهران یادآور شد: تمامی این اقدامات در راستای پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا انجام می‌شود.

وی بیان داشت: در مرحله بعدی جمع آوری کودکان کار و خیابانی در نظر گرفته شده که سازمان بهزیستی با رعایت پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت باید نسبت به تأمین زیرساخت‌های لازم جهت نگهداری کودکان کار و خیابانی اقدام کند.

 

استاندار
صدای رسانه
استان البرز
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر