جنگل های نور همچنان در شعله های آتش
شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
483 بازدید

از سه روز گذشته در هفته اخیر جنگل های شهرستان نور به علت آتش سوزی در حال سوختن می باشد که متاسفانه نیروهای حفاظتی با تلاش فراوان هنوز موفق به مهار این آتش سوزی نشده اند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ هادی خنجری فرماندار نور مازندران با ابراز نگرانی از ادامه آتش سوزی در جنگل های منطقه 'واز' بخش چمستان این شهرستان بیان کرد: این آتش سوزی از سه روز گذشته در جنگل های این منطقه رخ داده است و با این که دیروز(جمعه) یک فروند بالگرد از استان البرز به محل وقوع آتش سوزی فرستاده شد، متاسفانه  نقص فنی مانع امداد این بالگرد شد.

وی افزود : هم اکنون تمام نیروهای حفاظتی، مردمی، نظامی و  انتظامی به محل وقوع آتش سوزی در جنگل های این منطقه اعزام و مشغول خاموش کردن آتش هستند اما به علت صخره ای، شیب تند و ارتفاع حدود هزار و 500 متر عرصه ، امکان خاموش کردن آن با این نیروها به آسانی ممکن نیست.
فرماندار نور گفت : اگرچه اقداماتی از نخستین ساعت های امروز برای رفع نقص فنی این بالگرد صورت گرفته اما همچنان این نقص برطرف نشده و امکان استفاده از آن فراهم نیست.

تاکنون گستره ای بیش از 70 هکتار از عرصه های جنگلی این منطقه دچار آتش سوزی شده که از این میان حدود 20 هکتار آن به طور کامل در آتش سوخته است. 
حدود 240 هزار هکتار اراضی جنگلی و مرتعی زیر پوشش منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نور قرار دارد.
حدود 80 گونه ارزشمند و نادر درختی در جنگل های شمال کشور وجود دارد که معروف ترین آنها راش، بلوط، توسکا، نارون، گیلاس وحشی، بارانک، سرخدار و نمدار است.
گستره جنگل های هیرکانی با 1.9 میلیون هکتار  وسعت از آستارا در شمال استان گیلان آغاز شده و تا گلیداغ در شرق استان گلستان امتداد دارد.
شهرستان نور در غرب مازندران واقع است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر